ethereum

Ethereum Classic (ETC), Merge’den Önce Bu Seviyeleri Görebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merakla beklenen Ethereum Merge öncesinde, yatırıcıların Ethereum Classic (ETC) fiyatındaki artış adına doğru zamanı aramaları gerektiği belirtiliyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı yüksek oynaklık gösterirken, Ethereum Classic (ETC) son zamanlarda olumlu bir yükseliş hareketliliği gösterdi. İlerleyen dönemde ise, Merge yaklaşırken, ETC’nin belirli bir dereceye kadar zirveye çıkması ve biraz toparlanma ihtimali olduğu aktarılıyor. Ethereum ağında gerçekleşen Bellatrix yükseltmesi ile birlikte lider altcoin fiyatı kısa bir süre yükseldi.

Ethereum Classic (ETC)’de sonraki zirve nerede?

Ethereum Classic, Ethereum madencilerinin olası bir yönelişi The Merge’deki gelişmelerin ardından belirgin bir avantaja sahip olduğu belirtiliyor. Proof of Work konsensüsünün üzerinde çalışmanın ve böylece madenciler adına bir fırsat yaratmanın kripto para biriminde bir yükselişi tetikleyebileceği belirtiliyor. Bu bağlamda, ETC’nin yukarı yönlü bir hareket izleyeceği aktarılıyor. Ethereum Classic daha da zirveye ulaşırsa ve Merge’in ardından bir fiyat aralığında dengelenmesi ile topluluk için büyük ölçüde fayda sağlayabileceği söyleniyor.

Bu arada, kripto topluluğunda yer alan CryptoLord,  The Merge’den önce ETC’de bir zirve görebileceğini öngörüyor. ETC fiyatındaki hareketliliğin ise madenciler ve çalışma destekçilerinin kanıtı tarafından yönlendirilebileceğini de şu sözlerle belirtiyor:

Madenciler ve maksimum Proof of Work ETC’de yükseliyor. Merge’den önce ne kadar ileri gidebilir? Bana göre 46 dolar ila 52 dolara kadar olacağını düşünüyorum.

ETC fiyatında kısa vadede artış gözlemleniyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ethereum Classic, Merge tarihi yaklaşırken satın alma baskısı şeklinde büyük bir geri çekilmeye tanık oluyor. Son zamanlarda, ETC fiyatı muazzam bir şekilde yükseldi ve benzeri görülmemiş seviyelerde düşüş durumunun hakim olduğu piyasa için yeni umutlar yarattığı belirtiliyor. Yaklaşık iki aylık bir süre içerisinde ETC fiyatı iki katından fazla artış yaşadı. Temmuz ayının ortasına gelindiğinde 15 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem gören ETC, Salı günü itibariyle 41.60 dolar fiyat seviyesine yükseldi. Kripto para birimleri fiyat izleme platformu CoinMarketCap tarafından aktarılanlara göre ETC, son 24 saatte yüzde 15.15 düşüşle 34.24 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Geliştiriciler tarafından belirttiği gibi, Ethereum Merge’in 15 Eylül tarihine doğru gerçekleşmesi bekleniyor. The Merge ile birlikte Ethereum ağı Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçişini tamamlayacak. Bu işlemin ardından, blockchain ağındaki madencilikle ilgili işlemlere duyulan ihtiyacın ortadan kaldıracağı bilinmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Classic (ETC), Merge’den Önce Bu Seviyeleri Görebilir!