Ethereum Classic Uçuyor! Ralli Ne Kadar Sürecek?
Ethereum Classic Uçuyor! Ralli Ne Kadar Sürecek?

Ethereum Classic Uçuyor! Ralli Ne Kadar Sürecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum Merge, hem Ethereum hem de kripto para tarihi için için oldukça önemli bir olaydır. Bununla birlikte, Ethereum Classic (ETC) Merge’nin yatrattığı yükselişin en büyük yararlanıcılarından biridir.

Ethereum Classic Merge’den neden bu kadar etkileniyor

Merge’eden sadece birkaç gün önce, Ethereum Classic fiyatları patlıyor. ETC fiyatları son 24 saatte yaklaşık 27 arttı. Yükseliş hareketi de yavaşlamıyor. Son 24 saatte 19’dan fazla arttı. Şu anda 40.44 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum Classic ayrıca 47 terra hash/sn ile şimdiye kadarki en yüksek işlem oranını kaydetti. Ethereum Merge, Ethereum’un konsensüs mekanizmasını Proof-of-stake’e kaydıracak. Önceki İş Kanıtı mekanizması, Merge’den sonra geçersiz hale gelecektir. Bu, Ethereum’un çalışma kanıtı mekanizması nedeniyle çalışan madenciler için kötü bir haber.

ethereum classic

Ethereum Classic, Ethereum blockchain’deki bir hard forkun sonucudur. Ethereum’daki orijinal işlem sırasını içerir. Daha da önemlisi, iş kanıtı mekanizmasına da dayanmaktadır. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Merge sonrasında madencilerin Ethereum Classic’e geçişini destekliyor. Birçok kripto lideri, Vitalik’in bu konudaki görüşlerini destekliyor. Hepsi, madencilerin başka bir Ethereum hard forkunun ekosistem için felaket olacağına inanıyor. Bu nedenle, ETC’ye geçişi tercih ederler . Daha dün, madencilik havuzu BTC.com , platformlarına Ethereum Classic için destek ekledi. Üç ay boyunca sıfır ücretli madenciliğe izin verecek bir BTC.com ETC havuzu oluşturdular.

ETC ne kadar  daha artacak?

Ethereum Merge’in tamamlanmasına sadece bir hafta kaldı. Bellatrix güncellemesinin bitmesine sadece birkaç saat kaldı. Merge tamamlanmaya yaklaştıkça, giderek daha fazla maden havuzu ve şirket gelecekleri konusundaki duruşlarını netleştirecek. Merge’nin etrafındaki güven, herhangi bir hard fork girişiminin başarılı olmasını pek olası kılmaz. Sonuç olarak, ETC birleşmeye kadar giderek daha fazla yükselişe geçebilir. EthereumClassic, akıllı sözleşmeler kullanarak yürütülen açık kaynaklı, merkezi olmayan, blockchain tabanlı dağıtılmış bir kripto para birimi platformu olarak bilinmektedir. Ethereum Classic, orjinal Ethereum ağının hack’lenmesinin bir sonucu olarak 2016 yılında kurulmuştur.ethereum classic

Orijinal Ethereum blockchain, özünde EthereumClassic ve daha yeni olarak bilinen Ethereum olmak üzere ikiye bölünmüştür. “Kod Kanundur” ilkesine dayanan akıllı sözleşmeler, programlandığı gibi kendi kendine çalışabilen, kendi kendini yürüten otonom dijital uygulamalardır. Bu tür uygulamalara örnek olarak, ATM makinesi (Automatic Teller Machine) ve Bitcoin sistemleri verilebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Classic Uçuyor! Ralli Ne Kadar Sürecek?