Neredeyse 50 Milyon Amerikalı Bitcoin (BTC)’e Sahip

0 8

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre birçok Amerikalının, müşterisi olduğu bankalar Bitcoin ile ilgili ürün ve hizmetleri sunmadığı takdirde bankalarını değiştirdiğini ortaya koydu. New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından hazırlanan bir ankete göre şu anda yaklaşık 50 milyon Amerikalının Bitcoin sahibi olduğu tahmin ediliyor. İlginç bir şekilde, anket katılımcılarının çoğu, dijital tokenlerini bu tür ürün ve hizmetlere sahip olan bankalarda saklamak istediklerini belirtti.

Amerikalılar Bitcoin sahibi

Bu yılın başlarında derlenen ancak kısa süre önce paylaşılan NYDIG’nin raporunda, Bitcoin’in hızla büyüyen benimsenme eğrisi paylaşıldı. Yayımlanan araştırmada, Ekim 2020’den bu yana yükselen fiyatlara değinildi ve beklendiği üzere büyük kitlelerin yoğun ilgisini çekti. Üstelik sadece kurumsal dünyadan değil, bireysel yatırımcılardan da pek çok yeni katılımcı sahneye çıktı. NYDIG ve SurveyMonkey tarafından gerçekleştirilen bu ortak çalışmada 2.000’den fazla ABD vatandaşına kripto para birimi endüstrisi hakkındaki görüşleri ve BTC veya diğer dijital varlıklara fon tahsis etme yaklaşımlarını soruldu.

Sonuçlar oldukça olumluydu, çünkü her iki tarafın tahminlerine göre, bugün 46 milyon Amerikalının Bitcoin’e sahip olduğu sonucu ortaya çıktı. Araştırma sonucu ortaya çıkan bu rakam, 18 yaş üzerindeki yetişkinlerin %22’sinden fazlasının Bitcoin sahibi olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, makale Bitcoin ile bankalar arasında bir bağlantı kurmaya çalıştı. Her ikisi de birbirinin tam tersi olmaya çalışan kurumlar olsa da birçok bankacılık kurumu son zamanlarda kripto para piyasasını benimseme konusunda daha açık fikirli. JPMorgan, Morgan Stanley, Goldman Sachs ve BNY Mellon gibi bazı ABD devleri, şu ya da bu şekilde sisteme dahil olma planlarını çoktan duyurdular. Farklı düşünenler olmakla birlikte, çoğu katılımcı, Bitcoin depolaması varsa, bankalarına BTC saklama hususunda güvenebileceklerini belirtti.

Araştırmanın bir diğer başlığına göre, araştırmaya katılanların %71’i, birincil bankaları Bitcoin ile ilgili ürünleri eklemeyi reddederse bankalarını değiştireceklerini söyledi. Katılımcıların %81’i ise bankaları aracılığıyla BTC satın alabileceklerini söyledi.

NYDIG Bridgewater’ın CFO’sunu atadı

Kripto odaklı finansal hizmetler şirketi, bu haftanın başlarında John Dalby’yi yeni Finans Direktörü (CFO) olarak atadığını duyurdu. Bu haberi özellikle çekici kılan şey, Dalby’nin doğrudan dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates’ten transfer edilmesiydi.

Bununla birlikte, Stone Ridge Holdings Group, Morgan Stanley, MassMutual ve daha fazlasını içeren bir fon aracılığıyla firma yakın zamanda 300 milyon dolardan fazla para topladı. Bu nedenle atanmasının NYDIG’in genişleme çabalarında bir başka adım olarak değerlendirildi. NYDIG Kurucu Ortağı ve CEO’su Robert Gutmann konuya ilişkin olarak açıklamalarına şunları ekledi:

Bitcoin üzerinde çalışmak, John gibi endüstri liderleri de dahil olmak üzere en iyi ve en parlak çalışanların çoğunun aradığı şeydir. NYDIG, Bitcoin’i herkesin güvenli bir şekilde hizmetine sunma ortak misyonumuzun peşinde onlara parlayacak platformu, kaynakları ve kültürü sunmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku