Ethereum Bin Doların Altına İndi! İşte Sıradaki Seviye

1.765

Son bir hafta içerisindeki Ethereum(ETH) fiyatı, ayıların bir coşku halinde göründüğü için yaklaşmakta olan hareketlilikle şaşırmış göründükleri belirtiliyor. Lider altcoin Ethereum’un haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI), özellikle şimdiye kadarki en düşük noktada sert bir biçimde dibe vurduğu görülüyor.

Ethereum en güçlü destek bölgelerinden biri etrafında dolaşıyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Three Arrows Capital (3AC)’in 212 bin ETH’sinin, 1014 dolar veya altında bulunan bir fiyat seviyesine tasfiye edilebileceği için güçlü şekilde bir duruş sergilemeye devam ediyor. Ethereum bu seviyeleri birden çok kez test ederken, bir sorun çıkma olasılığının da oldukça yüksek olduğu bildiriliyor. Bununla birlikte, ETH fiyat seviyesinin, yakın tarihlerde 622 dolar seviyelerine kadar düşme olasılığıyla birlikte, analistler henüz parabolik büyüme eğrisi boyunca işlem görmeye devam ettiğini belirtiyorlar.

Belirtilenlere göre, haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI)’nin bu hafta Ekim 2020 tarihinden bu zamana kadar ilk kez 1W 200 günlük Hareketli Ortalama (MA) seviyelerinin altına düştüğü görülüyor. Bu durumla birlikte, fiyat seviyesinin daha düşük Logaritmik Büyüme Eğrisini test etmeye zorladığı belirtiliyor. Ethereum fiyatı şu anda en güçlü destek bölgelerinden birinde işlem görüyor. Ancak analistler göre, henüz Fibonacci Düzeltme (FIB) seviyeleriyle birlikte oluşan bir formasyonun başka bir koşulunu karşılamadığı bildiriliyor.

ETH’nin daha düşük desteğe düşme ihtimali olduğu belirtiliyor

Her düşüş döngüsü sırasında Ethereum fiyat seviyesinin, 0 FIB seviyesinden 0,5 FIB seviyelerine kadar gerileyerek döngünün altında bulunan seviyeleri işaret ettiği belirtiliyor. Bununla birlikte, şu anda kripto para biriminin, senaryolara göre 625 dolar seviyesinden çok daha düşük olan bu seviyelere henüz ulaşamadığı görülmekte. İlginç bir biçimde, bu fiyat seviyelerinin aynı zamanda 5 yıllık yüksek-düşük trend çizgisiyle de örtüştüğü belirtiliyor. Analistler, Ethereum (ETH) fiyatının Büyüme eğrisinden aşağı düşmesi sonucunda, yakın bir tarihte 625 dolar fiyat seviyesinde bulunan trend çizgisindeki daha düşük desteğe düşebilme ihtimalinin olduğunu da belirtiyorlar.

Kripto para piyasalarında son 4 gündür Ethereum’un 1.100 dolar fiyat seviyelerinde işlem gördü ancak şu anda düşüşle karşı karşıya. Ancak alım işlemlerindeki hacmin zayıf olma durumu ETH’nin bu seviyelerin yakınında dolaşmasına neden oluyor. Hafta sonu işlemlerinde alım işlemlerindeki talebin artması durumunda ise, 1.170 dolar ilk direnç olarak takip edilmesinin ardından, 1.240 dolar ikinci direnç noktası ve 1.350 dolar fiyat seviyesi ise toparlanmanın başlaması adına diğer önemli fiyat seviyesi olacağı belirtiliyor. Diğer yandan gerçekleşebilecek bir düşüş senaryosunda ETH’nin 1.100 dolar seviyesinde yer alan ana desteğin haftalık kapanışla kaybedilmesi durumunda, Ethereum’da 1.000 doların altında bir fiyatın oluşmasına neden olacağı ve bir süre buradan işlem görebileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku