Ethereum Balinaları 7 Altcoin’e Yöneldi! İşte detaylar

1.411

Ethereum ekosistemindeki en büyük kripto balinaları, daha fazla ETH, dolara sabitlenmiş stablecoin ve önde gelen akıllı sözleşme platformunda bulunan yedi farklı altcoin projesinden satın almak için piyasa düşüşünü kullanıyor. Balinaların radarında ETH’nin yanı sıra USDT, USDC, LINK, UNI, SHIB ve benzeri pek çok altcoin projesi yer alıyor.

Ethereum balinaları, pek çok kripto para birimine yaptıkları yatırımlarla yine gündemde

Kripto balinalarının hareketlerini izlemekte kullanılan bir platform olan WhaleStats’in verilerine göre, borsa dışı en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı, son 24 saat içinde ortalama yaklaşık 365 bin dolar değerinde ETH, 154 bin dolar Tether (USDT) ve 43 bin USD Coin (USDC) biriktirdi. Geçtiğimiz gün ETH balinaları tarafından en çok satın alınan token’lar listesinde, merkezi olmayan borsa (DEX) token’ı Uniswap (UNI) ve Blockchain oracle Chainlink (LINK) yer alıyor. Ayrıca balinaların kripto para başına ortalama yaklaşık 1,500 dolarlık bir birikimi olduğu görülüyor.

Geçtiğimiz gün yapılan bu birikim, ETH balinalarının aynı dönemde ortalama 511 dolar değerinde satın aldıkları meme temalı altcoin projesi Shiba Inu (SHIB)’ya yaptıkları yatırım miktarının neredeyse üç katı oluyor. Görünüşe göre Ethereum balinaları, metaverse tabanlı oyun altcoin projesi The Sandbox (SAND), merkezi olmayan finans (DeFi) platformu UMA (UMA) ve altın destekli Paxos stablecoin’i PAX Gold (PAXG) gibi küçük ve orta büyüklükteki projelerden besleniyor gibi görünüyor.

ETH balinalarının favori altcoin projesi Polygon (MATIC) oluyor

Lider altcoin projesi Ethereum (ETH), USDT ve USDC yatırımlarının yanı sıra ETH balinaları, geçtiğimiz gün boyunca yaklaşık 32 bin dolar değerinde bir ortalama satın alma miktarıyla ETH katman-2 çözümü Polygon (MATIC)’u diğer tüm altcoin projelerinden daha fazla biriktiriyor. Piyasa değeri bakımından 15. sırada yer alan MATIC yazım sırasında son bir hafta içinde yüzde 38,18 ve son 24 saat içinde yüzde 18,50 artış oranı ile 2,32 dolardan işlem görüyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Polygon (MATIC), Ethereum balinaları arasında büyük popülaritesini sürdürüyor. Mevcut olan dördüncü en büyük ETH balinası, sürekli genişleyen portföyüne 16,5 milyon dolar değerinde 8 milyon MATIC token’ı ekliyor. Satın alma sırasında, 8 milyon MATIC, 16 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku