Beyaz Saray Eski Danışmanı Bu Altcoin Projesine Dikkat Çekti

151
Hedge fon yöneticisi Anthony Scaramucci, Ethereum (ETH) rakibi bir altcoin projesinin kripto para piyasasının Google’ı olabileceğini söyledi.

 

Ethereum’u geride bırakabilecek altcoin: Algorand (ALGO)

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Scaramucci, akıllı sözleşme platformu Algorand’ın (ALGO) yüksek hızı ve düşük karbon ayak izinin büyük olasılıkla devam eden rekabette büyük bir adım atacağını söylüyor. Algorand, katılımcıların blokları doğrulamak için karmaşık bulmacaları çözmesini gerektirmeyen, ”Pure Proof-of-Stake” (PPoS) adı verilen bir tür fikir mekanizması kullanan, ödeme odaklı bir Blockchain ve altcoin olarak tanımlanabilir. Protokol, Algorand’ın Blockchain‘in ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almasına ve yüksek işlem ücretleri ödemeden aynı anda çok sayıda işlemi işlemesine olanak tanıyor.
Scaramucci, Skybridge’in neden altcoin projesine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon başlattığını da açıkladı. Yönetici, “Skybridge araştırma departmanı, Algorand’ın aslında Ethereum’u potansiyel olarak geçme fırsatına sahip olduğunu düşünüyor çünkü ekosistemin daha hızlı ve daha düşük işlem ücretleri var. Net bir negatif karbon ayak izi var.” açıklamasını yaptı. Scaramucci, Algorand’ı internetin ilk günlerinde sayısız rakibini geride bırakan arama motoru devi Google’a benzetiyor. Yöneticiye göre, topluluk geliştikçe, Google gibi zirveye oturacağını iddia ediyor. Alta Vista ve AOL’nin internetin ilk aşamalarında lider oldukları ve Google’ın gölgesinde kaldıklarını hatırlatan yönetici,  Yani Algorand bir altcoin projesi, içine çok para ve kaynak yatırdığımız bir şey.” ifadesini kullandı. Algorand’ın yerel tokeni ALGO, an itibariyle 1,87 dolardan işlem görüyor.

 

Scaramucci, piyasadaki düzeltmeyi değerlendirdi

Finansal piyasalarda meydana gelen bu endişe verici düşüş, spekülatörlerin ve analistlerin olası yeni bir karantina senaryoları yazdığı, yeni bir COVID-19 türünün yaydığı korkular yüzünden meydana geldi. Son zamanlarda bilim adamları, koronavirüsün B.1.1.529 varyantını keşfettiler. Yeni tür, bugüne kadar geliştirilen aşılara karşı bağışıklık kazandırabilecek çok sayıda mutasyona sahip. Bazı yatırımcılar korku içinde altcoin ve BTC’lerini satmak için acele ederken, bazıları da dipten satın alarak bu fırsattan yararlanıyor. Trump’ın eski İletişim direktörü Anthony Scaramuci de bunun bir fırsat olduğunu düşünüyor.
CNBC için yakın zamanda yaptığı bir röportajda, SkyBridge Capital’in Kurucusu, kripto para piyasasında yaşanan bu panik havasının, Kara Cuma’dan başka bir şey olmadığını ve insanların hükümetin para politikalarının yaptığı gibi stratejik yatırımlara para enjekte etmek için bundan faydalanması gerektiğini açıkladı. Yönetici, “Fed tapering yapmıyorsa, bu bir satın alma fırsatıdır. Kara Cuma fırsatı ve her şey indirimde.” ifadesini kullandı. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku