Ethereum Balinaları 3 Altcoin’e Yöneldi! İşte Ayrıntılar!

3.057
Bitcoin (BTC) ve  kripto para piyasası toparlanma belirtileri göstermeye başladıkça, yeni veriler Ethereum balinalarının 3 oyun tabanlı altcoin projesine yöneldiğini gösteriyor.

 

Ethereum balinaları, MANA, SAND ve GALA biriktiriyor

Zincir üstü veriler, en büyük Ethereum balinalarının metaverse tabanlı Decentraland‘ı (MANA) satın aldığını gösteriyor. Altcoin, balinaların favorisi konumunda. Balina hareketlerini izleyen WhaleStats’a göre, ortalama olarak, her balina için, MANA alımı son yedi gün içinde ortalama 74.320 dolar oldu. Balinalar ayrıca, işlem başına ortalama 27.333 dolar satın alma tutarıyla Sandbox (SAND) da biriktiriyor. Üçüncü sırada, Ethereum balina alımı başına ortalama 26.339 dolar ile oyun tabanlı altcoin Gala (GALA) yer alıyor.
Her üç kripto para da son günlerde kripto piyasalarının geri kalanıyla birlikte son derece volatil fiyat hareketleri yaşadı. An itibariyle, MANA son 24 saatte yüzde 16,6 artarak 5,11 dolardan. Sandbox yüzde 27,23 artışla 7,61 dolardan ve GALA aynı zaman diliminde yüzde 25,3 artarak 0,72 dolardan işlem görüyor. Geçen hafta Ethereum balinaları tarafından satın alınan ilk on altcoine bakıldığında, listedeki bir numaralı altcoin, ortalama 796.476 dolarlık satın alma miktarıyla ETH’nin kendisi bulunuyor.

Kurumsal yatırım, Bitcoin’den altcoin’lere yöneliyor

Bitcoin Kasım ayına 62.000 dolardan başladı ve ay ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini 68.000 doların üzerine çıksa da ivme kaybetti ve şu anda 57 bin doların altında işlem görüyor. Bu düşüş, kurumsal yatırımcıları bile korkutmuş gibi görünüyor. Yayımlanan yeni bir rapora göre profesyonel yönetim ürünlerinde tutulan Bitcoin yüzde 10’a yakın düşüş yaşarken, Ethereum ve diğer altcoin’ler artış gördü. BTC ürünleri de kasım ayında negatif yönde ilerlerken altcoin olan Solana ve Litecoin yükselişe geçti.

Rakamlara yakından bakıldığında, Bitcoin’in Kasım ayında en büyük kaybeden olduğunu görülüyor. Dijital varlık ürünlerinin yönetimi altındaki Bitcoin miktarı yüzde 9,5 düşerek 48,7 milyar dolara geriledi. Öte yandan altcoin’ler, Solana ve Litecoin’in başı çektiği bazı yükselişler görüldü. 21Shares ASOL (Solana tabanlı bir ürün) yüzde 22, Grayscale’in LTCN (Litecoin tabanlı bir ürün) yüzde 14,9’luk geri dönüşler sağlamayı başardı. Daha fazla altcoin, Bitcoin, Blockchain ve kripto para haber haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku