Eski Ripple Yöneticisi, 9 Gün İçerisinde XRP’lerini Bitirecek!

413

Son kaynaklara göre, Ripple(XRP)’ın eski Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Jed McCaleb şuanda sadece 45 milyon XRP’ye sahip ve eski yöneticinin mevcut token’larını dokuz gün içerisinde tamamen bitirmiş olacağı belirtiliyor.

Eski Ripple yöneticisinin devam eden satışı XRP fiyatını etkiler mi?

Ripple Labs’in ortak yaratıcısı ve eski bir Ripple CTO’su olan Jed McCaleb, aktif olarak XRP satıyor ve veriler, XRP’yi bitirmesi için bir son tarih olduğunu gösteriyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; McCaleb, 2013’te Ripple’ın yaratılmasından sorumlu olan çekirdek ekibin bir üyesiydi. Ancak, ertesi yıl, 2014’te sonunda firmayla yollarını ayırdı ve Stellar olarak bilinen başka bir blockchain projesini başlattı. Ripple, firmadan ayrılmadan önce ayrılan yöneticisine yaklaşık 9 milyar XRP token verdi. 2021 yılının Şubat ayında McCaleb’in önemli miktarda XRP sattığını gösteren söylentiler vardı. XRPscan’e göre, McCaleb’in “Tacostand” cüzdanı 14 Şubat’ta 38 milyon XRP veya 22 milyon dolar sattı.

Satış hızı başladığı zamankiyle aynı kalırsa, McCaleb’in XRP stokunun 2021 Mayıs’ına kadar tükeneceği varsayıldı. Bu arada, satışlar o hızda devam etmedi ve McCaleb’in cüzdanında hala 45 milyon XRP var ve bu da şu anda 14 milyon dolardan biraz fazla. Bir zamanlar, Ripple Labs ile yaptığı ve XRP’nin oynaklığını azaltmak için kripto varlıklarını dondurmasını gerektiren bir anlaşma nedeniyle McCaleb’in XRP tokenlerini satması yasaklanmıştı. Örneğin, McCaleb geçen yılın Şubat ayında 1,22 milyar dolarlık XRP sattığında, bunun XRP’nin fiyatı üzerinde ne kadar etkisi olduğu açıktı. Ocak 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 0.28 dolardan toparlandıktan dört gün sonra, XRP fiyatı 24 Haziran’da kabaca yüzde 30 arttı. Son analizlere göre, tokenin geri çekilme toparlanması bir sonraki aşamada 0,41 dolara ulaşabilir.

XRP teknik analizi

Fiyat hareketi açısından bakıldığında, Ripple 200 haftalık Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) paramparça ederek düşüş eğiliminin başladığını gösteriyor. Bitcoin fiyatının daha da derine düşmesiyle, Ripple’ın kritik destek seviyesini 0,322 dolardan kırması için iyi bir şansı var. Böyle bir gelişme, tokenin 2017’den bu yana Kontrol Noktası (POC) hacmini yeniden test etmesinin yolunu açacaktır.

POC, belirtilen süre için en yüksek işlem hacmi seviyesidir ve şu anda 0.188 dolarda seyrediyor. Bu nedenle, muhafazakar bir bakış açısına göre, dış faktörlerin hiçbiri dikkate alınmadığında bu engel bir dip işlevi görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku