Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına Uyarı! İşte Detaylar!

1.614
Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter kullanıcısı ve DOGE uzmanı Mishaboar tarafından yayınlanan bir paylaşımı överek, kaldıraçlı Dogecoin (DOGE) ticaretinin risklerine dikkat çekti. Mishaboar, bu süreçteki bazı tehlikelere ve tuzaklara işaret etti.

 

‘Silahı üreten ve merminin hangi bölmede olduğunu bilen birine karşı Rus ruleti oynuyorsunuz.’

Mishaboar, bazı kripto para yatırımcılarının marj hesapları tasfiye edildikten sonra yardım istemeye başladığını belirten bir tweet paylaştı. Uzman, risk nedeniyle, insanları yüksek riskli kaldıraçlı işlem hakkında eğitmenin önemli olduğunu belirtti ve bunu ateşe benzin dökmeye benzetti. Yüksek kaldıraçlı işlemi bir kumara benzeten Dogecoin topluluğun önemli ismi, yalnızca deneyimli yatırımcıların marj ticaretinde şansını deneyebileceğini fakat yine de kurumsal yatırımcıları alt etmelerinin çok zor olduğunu belirtti. Mishaboar,’ ‘Silahı üreten ve merminin hangi bölmede olduğunu bilen birine karşı Rus ruleti oynuyorsunuz.” ifadesini kullandı.

 

İki büyük kripto borsası olan Binance ve FTX, regülasyon kaygıları nedeniyle bu yılın başlarında maksimum kaldıracı önemli ölçüde düşürmek zorunda kaldı. Bununla birlikte, müşterilerinin son derece riskli yatırımlar yapmasına izin veren çok sayıda kripto para borsası var. 26 Kasım’da Dogecoin, sert bir kripto para satışının ortasında 23 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi olan 0.1864 dolara geriledi. Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde 1,88 milyon dolar değerinde Dogecoin long pozisyon tasfiyesi meydana geldi. Dogecoin (DOGE), an itibariyle ile 0.2020 dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

Dogecoin savuncusu Elon Musk, kripto para borsalarını hedef aldı

Tesla CEO’su Elon Musk, son zamanlarda yine kripto para sektörüne yönelik açıklamalar yapmaya başladı. Ünlü milyarder, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Dogecoin (DOGE) yatırımcılarına seslenerek, merkezi borsaları terk etmeleri gerektiği konusunda uyardı. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi,  Musk Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile kısa bir tartışma yaşadı. Bu olayın ardından, Tesla CEO’su, kripto para borsalarını hedef aldı. Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile, Dogecoin yatırımcılarının kendi özel anahtarlarını kontrol etmesi için, merkezi işlem platformlarından çekilmesi gerektiğini belirtti.

 

Benzer şakilde, ünlü milyarder, Şubat ayında da yatırımcıların fonlarını kontrol etmelerine izin vermeyen, tüm kripto para cüzdanlarından uzak durulması gerektiğini ifade etmişti. Musk, 2014 yılındaki saldırı sonucu  850 bin BTC çaldıran, kripto para borsası Mt. Gox’a da değindi. Dogecoin için büyük çaba harcayan iş adamı, topluluk ile sürekli iletişim halinde.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku