Beyaz Saray Eski Danışmanı Kripto Paralardaki Çöküşü Değerlendirdi

185
Kripto para piyasası kabus dolu günlerinden birini daha geride bıraktı. Aslında, genel olarak finansal piyasalar için kötü bir gündü. Beyaz Saray eski danışmanlarından Anthony Scaramuci, piyasalarda yaşanan bu sert düşüşü değerlendirdi.

 

Trump’ın eski İletişim direktörü: Kripto para piyasası krizlerden daha güçlü bir şekilde çıkıyor

Finansal piyasalarda meydana gelen bu endişe verici düşüş, spekülatörlerin ve analistlerin olası yeni bir karantina senaryoları yazdığı, yeni bir COVID-19 türünün yaydığı korkular yüzünden meydana geldi. Son zamanlarda bilim adamları, koronavirüsün B.1.1.529 varyantını keşfettiler. Yeni tür, bugüne kadar geliştirilen aşılara karşı bağışıklık kazandırabilecek çok sayıda mutasyona sahip. Bazı yatırımcılar korku içinde kripto para birimlerini satmak için acele ederken, bazıları da dipten satın alarak bu fırsattan yararlanıyor. Trump’ın eski İletişim direktörü Anthony Scaramuci de bunun bir fırsat olduğunu düşünüyor.

 

CNBC için yakın zamanda yaptığı bir röportajda, SkyBridge Capital’in Kurucusu, kripto para piyasasında yaşanan bu panik havasının, Kara Cuma’dan başka bir şey olmadığını ve insanların hükümetin para politikalarının yaptığı gibi stratejik yatırımlara para enjekte etmek için bundan faydalanması gerektiğini açıkladı. Yönetici, “Fed tapering yapmıyorsa, bu bir satın alma fırsatıdır. Kara Cuma fırsatı ve her şey indirimde.” ifadesini kullandı. Kripto piyasasına değinen Scaramucci, yatırımcılara panik yapmama çağrısında bulundu. Düşüşe yol açan korkuların temelleri etkilemediğini, büyük resimde kripto para birimlerinin bu ekonomik sitemden daha güçlü çıkmak için yeterli nedeni olduğunu açıkladı.

Meksika’nın en zengin üçüncü ismi: Bitcoin alın

Kripto para piyasasına verdiği destek ile bilinen yönetici, ”Bizim gibi uzun vadeli temellere inanıyorsanız, satın alma zamanı. Ben sadece bunun şu anda riskli bir durum olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatil olması insanları piyasadan uzaklaştırıyor. Bu, aynı zamanda, kaldıracın bir kısmını da ortadan kaldırıyor.” ifadesini kullandı. Bu kaos ortamında iyimser olan tek kişi Scaramucci değil. Meksika’nın en zengin üçüncü adamı olan Ricardo Salinas Pliego, Twitter takipçilerine sorumsuz ABD politikalarının sonuçlarına karşı bir önlem olarak Bitcoin satın almalarını tavsiye etti.
Salinas Pliego, Bitcoin’in dijital altının eşdeğeri olduğu ve bir değer deposu görevi gördüğü tezini savunuyor. Scaramucci ise bu görüşü paylaşmıyor. Yönetici, “Şu anda lider kripto para biriminin enflasyona karşı bir önlem olduğunu düşünmüyorum. Bir milyar yatırımcı varsa ve Bitcoin istikrarlı bir işlem sürdürebiliyorsa uzun vadede (olabilir) düşünüyorum. Bitcoin, 2000 yılındaki Amazon gibi hala volatilite sorunu yaşıyor.” açıklamasını yaptı.  Değişken olsun ya da olmasın, Scaramucci hala kripto  piyasalarının büyük krizlere karşı  sağlıklı bir şekilde tepki verdiğine inanıyor  Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku