Elon Musk’tan Binance CEO’suna Çarpıcı Dogecoin Tepkisi!

1.302

Dünyanın en zengin adamı ve tanınmış bir Dogecoin (DOGE) savunucusu olan Elon Musk, topluluğu Binance’e karşı savunmak amacıyla Twitter’da görüşlerini paylaştı. Küresel kripto borsası Binance, borsanın platformundaki bir yazılım arızasının, bir yıl öncesinden çok sayıda DOGE işlemi gerçekleştirmesinden sonra kısa süre önce meme kripto para birimini 2 haftalık bir para çekme dondurması koydu.

Elon Musk, Binance CEO’suna karşı DOGE kullanıcılarını savundu

Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk Twitter üzerinden dünyanın en büyük borsasının CEO’suna, Dogecoin müşteri yönetimini şaibeli olarak nitelendirdi. Musk’ın bahsettiği şaibeli işlem, borsanın kendi hesaplarından rızaları olmadan birkaç DOGE işlemi başlattığını iddia eden birkaç Binance kullanıcısıyla ilgili ve iddiaya göre borsa şimdi, kullanıcıların hesaplarına yansımayan Dogecoin’leri istiyor. Binance’in resmi Twitter hesabı, Musk’tan gelen iddialara yanıt vererek DOGE işlemleriyle ilgili sorunu detaylandıran bir ileti dizisi ekledi. Ancak Musk, müşterilerin borsadaki hatalardan dolayı mağdur olmaması gerektiğini söyleyerek bunu reddetti.

Birçok kullanıcı ise, borsanın, kullanıcı söz konusu DOGE miktarını iade etmezse, para çekme işlevini askıya almakla tehdit ettiği bir e-posta aldığını iddia etti. Dogecoin geliştiricilerinin sorunu çözmek için Binance’e ulaştığı ve aksaklığın düşük ücretler nedeniyle takılan eski işlemleri tetiklediğini iddia ettiği bildirildi. Meme temalı kripto para biriminin geliştiricileri, tüm sorunu bir tweet dizisinde açıklamak üzere bazı tweet’ler paylaştı. Geliştiricilerin paylaştığı tweet’lere göre düzeltme için borsa ile aylar önce iletişime geçildiği açıklandı.

Musk’ın tweet’inin ardından Dogecoin yükselişe geçti

Daha önce, kıdemli trader Peter Brandt, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun kripto platformunu etik olmayan uygulamalarla suçladığı tweet’lerinden birine benzer bir yanıt vermişti. Kullanıcılardan biri, Brandt’ın zararsız bir tweet’e verdiği alışılmadık tepkisini sorduğunda, Binance’in platformda müşterileriyle ne yaptığını, insanların bunun için hapse atılacağını söyledi. Brandt’in konuya ilişkin tweet’i ise şu şekilde:

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kendini Dogefather olarak nitelendiren Elon Musk’ın Binance’in DOGE müşterilerine karşı yanlış yaptığını belirten tweet’i sayesinde yaklaşık bir haftalık düşüş trendinin ardından memecoin’in fiyatı yükselişe geçiyor. Musk, söz konusu tweet’i paylaştığında kripto para birimi 0.2157 dolardan işlem görüyor olmasına rağmen fiyat dakikalar içinde sıçradı. Dogecoin (DOGE), son 24 saatte yüzde 0,56’lık bir artışla 0,2262 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku