Ünlü Hacker Grubu Elon Musk’ın Kirli Çamaşırlarını Ortaya Döktü!

216

Anonymous adlı ünlü hacker grubu, Elon Musk’ı hedef alan bir video çekerek, YouTube’da yayınladı. Söz konusu video, son zamanlarda kripto para topluluğuyla arası bozuk olan milyardere bir mesaj niteliğinde. Geçen hafta sonu, Musk, Bitcoin ile yollarını tamamen ayırabileceğine dair tweetler paylaştı. Bu, Bitcoin ve tüm kripto para pazarının yüzde 5’ten daha fazla değer kaybetmesine neden oldu ve büyük tepki topladı. Anonymous, çeşitli hükümetlere, devlet kurumlarına ve şirketlere yönelik siber saldırılarıyla tanınan, merkezi olmayan uluslararası bir aktivist/hacktivist kolektif/harekettir.

Kahramanlıktan düşmanlığa

Elon Musk, kripto topluluğundaki en tartışmalı kişilerden biri haline geldi. Başlangıçta, kripto para birimlerini ve özellikle Bitcoin ve Dogecoin’i kucakladığı için bir anda topluluğun hayranı oldu. Aslında, Dogecoin ile etkileşimi, coin’in astronomik bir şekilde yükselmesini ve binlerce perakende yatırımcının kâr etmesini sağladı.  Şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alan elektrikli otomobil şirketi Tesla aracılığıyla kurumsal satın almanın itici gücü oldu. Elon Musk’ın dünyanın en zengin insanlarından biri olması, kripto para topluluğundaki etkisini artırıyor ve ya piyasayı yükseltiyor ya da sallıyor.

Ancak son zamanlarda Tesla CEO’su, Bitcoin’e karşı çıktı ve enerji tüketimi nedeniyle lider kripto para birimini eleştirdi. Elon Musk’ın devam eden eleştirileri piyasanın çökmesine neden oldu. Bitcoin’i desteklediğinde binlerce perakende yatırımcı ona güvendi. Hatta başlangıçta bazıları onu dinleyerek milyonlar kazandı. Uzmanlara göre, Elon Musk, son aylarda yatırımcıları mahvediyor ve itibarını tehlikeye atıyor. Piyasa volatilite yaşıyor gibi görünse de, Elon Musk garip oyunlar oynuyor ve FUD’u yaymak ve Bitcoin’i çökertmek için özel olarak tasarlanmış tweetler gönderiyor gibi algılanıyor.

 Elon Musk’a mesaj var!

Elon Musk’ı uyaran videonun yaratıcıs grup, Elon Musk’ın sadece kripto para piyasasıyla olan ilişkisini değil, diğer bazı konuları da eleştirdi. Grup, Tesla’yı karbon vergi kredileri ve devlet sübvansiyonları satarak, araç satmaktan daha fazla para kazanmakla suçladı. İddiaya göre, hükümet sübvansiyonları Tesla bilançosundaki 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’i satın almak için kullanılmış olabilir. Anonymous, Elon’un devletten  para  almak için  Bitcoin’i kınamaya zorlandığına inanıldığına dikkat çekiyor. Grup ayrıca, Musk’ın babasını Zambiya’da yakut ve mücevher madenciliği yaparken, hem insan hakları hem de çevre ve enerji konularında ihlaller yapmakla suçladı.

Anonymous, kendisini “mars imparatoru” olarak ilan ettiği, Mars’ı keşfetme nedenlerini de değindi ve şunları söyledi:

Görünen o ki, dünyayı kurtarma arayışınız, insanlık için gerçek endişeden çok bir üstünlük ve kurtarıcı kompleksine dayanıyor.

Videodaki kişiler, Bitcoin madencileri konseyi oluşturmak için yapılan son hamlenin Bitcoin’i merkezileştirmeyi ve Elon’un kontrolü altına almayı amaçladığını tahmin ediyor. Son olarak videonun sonunda Elon Musk’a bir uyarı bölümü yer alıyor.

Yer yüzündeki en zeki adam olduğunu düşünebilirsin, ama öyle değil! Biz senden daha zekiyiz çünkü biz Anonymous’uz.

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku