Elon Musk’a Büyük Tepki: İnsanların Geleceği İle Oynama!

0 118

Elon Musk, Tesla’nın araç satışlarında çevresel endişelerden dolayı Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle en kötü emisyona sahip kömürün hızla artan kullanımı konusunda endişeli olduklarını belirtti.

Elon Musk Bitcoin’i salladı

Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanımını askıya aldığını kaydeden Musk, “Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz” ifadesini kullandı.

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya alması bugün kripto para piyasasında kaosa neden olurken, eleştirmenler CEO Elon Musk’un sözlerinin ve eylemlerinin sektör üzerindeki olumsuz etkilerine karşı Musk’ı eleştirdiler.

Elon Musk’ın açıklamalarından sonra, Bitcoin üç saatten daha kısa bir sürede yüzde 15 oranında değer kaybetti ve yaklaşık 55.000 dolar’dan 46.600 dolar’a düştü. Bitcoin’in “Korku ve Açgözlülük Endeksi” de agresif bir şekilde dünün açgözlü puanı olan 68’den bugün yalnızca 31’lik korkulu bir puana yükseldi.

Tesla’nın Mart ayı sonlarında araçları için ödeme olarak BTC’yi kabul etme kararı, Bitcoin’in Nisan ortası boyunca 65 bin dolar’a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasında ve en son rallisinde önemli bir faktör olarak görüldü. Hayal kırıklığına uğramış birçok Bitcoin tutkunu, şimdi otomobil üreticisini ve CEO’sunu “pump n dump” yapmakla suçluyor.

”İnsanların geleceği ile oynama”

Kripto para tüccarı ve Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, Musk’ın “Bitcoin’i mahvetmeye çalıştığını” iddia ederek şunları söyledi:

Elon Musk, tıpkı bir büyücü gibi kripto paralara istediği zaman büyü yapıyor ve herkes her hareketini takip ediyor! Dogecoin’i yukarı gönderiyor, Bitcoin’i aşağı gönderiyor, bu saçmalık! Elon, sen ne yapmak isteğin konusunda kararsızsın! Piyasayla oynama! Bu, insanların gelecekleri ve servetleriyle oynamaktır. İnsanların geleceğiyle oynama.

Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny Cointelegraph’a Elon Musk’ın kararının “hayal kırıklığı yarattığını” söyledi ve şunları ekledi:

Yıllar boyunca, hükümetlerin kullanımını yasaklaması gibi her türlü kötü haberi gördük. Ve buna rağmen, Bitcoin her zaman toparlandı ve yeni zirvelere ulaştı. Uzun vadede, Bitcoin konusunda hala çok iyimserim ve bu duyurunun fiyatı veya benimsemeyi önemli ölçüde etkileyeceğine inanmıyorum.

 

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku