CoinShares Verileri Açıklandı: Cardano (ADA) Yeni Bir Rekor Daha Kırdı!

0 91

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH)’a olan ilginin azalmasına rağmen, Cardano (ADA) yatırım ürünlerine olan  kurumsal girişler, geçen hafta keskin bir şekilde arttı. Bu gelişme, piyasalardaki en son çevresel FUD dalgasının ortasında, proof of stake’e dayalı varlıkların büyümesi anlamına geliyor.

Cardano lider

CoinShares verilerine göre kurumsal yatırım yöneticileri, 17 ve 24 Mayıs tarihleri arasında, 10 milyon dolarlık ADA ürünü satın aldı. Cardano yatırım fonları, diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla sermaye çekti. Karşılaştırıldığında, Bitcoin fonları aynı hafta içinde 110,9 milyon dolarlık bir çıkış gördü. Eter çıkışlarının toplamı 12,6 milyon doları buldu.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Bu Hafta Bu Seviyeler Geliyor!
Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Bu Hafta Bu Seviyeler Geliyor!

CoinShares, yatırımcıların Polkadot fonlarına 5,5 milyon dolar ve çok varlıklı yatırım ürünlerine 7,1 milyon dolar harcadığını söyledi. Yılbaşından bugüne, Cardano yatırım ürünleri kurumsal varlıklarda 24 milyon dolar çekerken, Bitcoin için 4.13 milyar dolar ve Ether için 924 milyon dolardı.

CoinShares, Cardano gibi prrof of stake ile işleyen kripto para birimlerine yönelik ani dönüşün nedeni olarak, son dönemde, ekolojik nedenlerden ötürü Bitcoin karşıtlığının tavan yapmasını gösterdi. Fon yöneticisi açıkladı:

Cardano, 10 milyon dolarlık en büyük girişi gördü ve bu, yatırımcıların çevresel faktörlere dayalı olarak proof of stake’i seçtiğini gösteriyor!

Keskin düzeltme piyasayı salladı

Ether, Cardano ve diğer altcoin’ler yeni yerel dipler görürken, Bitcoin’in geçen hafta 30 bin dolar’ın altına ani düşüşü, piyasada bir satış dalgasını tetikledi. CoinShares’in belirttiği gibi, borsalardaki Bitcoin hacimleri geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 155 milyar dolara yükseldi. Piyasalar Pazartesi günü toparlanma modunda görünüyordu, ancak yine de dip ilan etmek için henüz çok erken.

Cardano (ADA) Zafere Doymuyor: Milyoner Yatırımcı Sayısında Şok Artış
Cardano (ADA) Zafere Doymuyor: Milyoner Yatırımcı Sayısında Şok Artış

ADA, piyasa geçen hafta düşüş yaşamadan önce en iyi performans gösteren kriptolar arasındaydı. Kripto para birimi 2.00 doların üzerine çıkarak 2.40 dolara yaklaşan yeni zirvelere doğru art arda yükselişler yaptı. ADA, toplam 47.9 milyar dolarlık piyasa değeri ile yüzde 33.5 artışla 1.50 dolar’a yükseldi.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku