Elastos (ELA) Nedir?

17

Elastos (ELA) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. ELA Coin, internetin Blockchain destekli bir versiyonu olan platformun dijital para birimidir. Özellikle DApp’ler için bir platform olsa da platform üzerinde birçok işlem yapılmasına imkan sunan ve piyasalarda kullanılabilen bir kripto para birimidir.

Elastos projesinin amacı nedir?

ELA projesinin temelleri 2000 yılına kadar dayanmaktadır. Projenin amacı; Blockchain destekli bir internet versiyonu yaratmaktır. Proje Blockchain teknolojisine dayalı olarak Elastos tarafından geliştirilen mevcut versiyonu ise 2017’de kurulmuştur. Ayrıca ETH dışında merkeziyetsiz uygulama platformları için ölçeklendirme sınırlandırmalarını aşmayı hedeflemektedir. Söz konusu sınırlamaların birçoğunu çözdüğünü iddia eden ekip tarafından Elastos projesi kısaca DApp’ler için bir platform olarak değerlendirilmektedir. Aynı zamanda akıllı web’de bütün DApp’lerin çalışması hedeflenmektedir. ELA Coin ise bu platformun para birimi olarak üretilmiştir.

Geleceği:

Piyasadaki kripto para analistlerinin Elastos (ELA) Coin hakkında görüşleri gelecekte kârlı bir yatırım aracı olacağı yönündedir. Özellikle 5 yıllık projeksiyonda incelendiğinde gelecekte fiyatının +%141 oranında kazanç potansiyeline sahip olduğu ifade edilmektedir. Aynı zamanda bugün için yapılan 100 dolarlık bir yatırımın gelecek 5 yılda 2027 yılı için 241 dolar seviyesine ulaşabileceği de tahmin edilmektedir.

Avantajları neler?

  • Proje kripto piyasalarına yeni çözümler getirmektedir.
  • Özellikle DApp projeleri için oldukça güçlü bir platformdur.
  • ELA Coin’in gelecek projeksiyonunda olumlu görünüme sahip olmaktadır.

Dezavantajları neler?

  • Kripto para piyasasındaki belirsizlikler hareketini kısıtlamıştır.
  • Projenin fiyatı beklentinin altında kalabilmektedir.

Elastos (ELA) nedir? Nasıl satın alınır?

Şu anda ELA Coin ile işlem yapılabilen borsalar; Bitrex, LBanka, KuCoin, Binance’dır. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ELA listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonrasında borsanın hesap açma adımlarını izleyin. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayın. Bir diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını izleyin. Son adım olarak ise istenilen bakiye tutarınca ELA Coin’i seçerek alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku