FTX Krizi Büyüyor: Bu 2 Bitcoin Borsası Kapanıyor!

1.692

Kripto dünyasında yaprak dökümü! FTX’in sektöre olan olumsuz etkileri devam ederken bu iki Bitcoin borsası da kapanma kararı aldı.

Popüler Bitcoin borsası hizmetlerini durdurdu!

FTX’in çöküşünün ardından kripto dünyasını sarsan bir gelişme daha yaşandı. Önde gelen Bitcoin borsalarından Bitfront ve AAX, hizmetlerini askıya alma kararı aldı. Bu kapsamda AAX başkan yardımcısı Ben Caselin istifasını onayladı. AAX’ın yanı sıra bir diğer iflas haberi de Bitfront borsasından geldi. Sosyal medya devi LINE tarafından kurulan Bitfront, geçtiğimiz Pazartesi günü kripto endüstrisisinde yaşanan zorluklar nedeniyle şirketlerini hizmete kapattıklarını duyurdu.

FTX’in iflasının kripto dünyasına etkileri devam ediyor. Ani çöküşün ardından bol çalkantılı bir döneme giren sektörde sular hala durulmadı. Popüler Bitcoin borsası Bitfront 28 Kasım’da yayınladığı resmi bir bildirimde, şirketlerini kapatma kararı aldıklarını duyurdu. Ünlü borsa, bunun nedenini ise bağlı olduğu LINE blockchain ekosistemini ve LINK token ekonomisini büyütmek olarak gösterdi. Bitfront ekibi, aldıkları bu kararın FTX’in çöküşünün ardından birkaç kripto para borsasına yönelik olan suistimal suçlamalarıyla ilgili olmadığını iddia ediyor. Şirket, kapatma işlemlerinin LINE blockchain ekosisteminin yararına olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, kripto borsası, hızla gelişen bu sektörde çaba göstermesine rağmen zorlukların üstesinden gelemediğini de kabul etti.

Bu borsa likidite sorunlarıyla karşı karşıya

Bitfront’un yanı sıra, başka bir kripto borsası daha iflas kriziyle karşı karşıya. Likitide sorunları yaşayan ünlü Bitcoin borsası AAX da para çekme işlemleri 15 gün süreyle askıya aldı. Buna ek olarak kullanıcılar, kripto borsasının resmi YouTube ve Facebook hesaplarının da kapatıldığını belirtti. AAX başkan yardımcısı Ben Caselin, 28 Kasım’da Twitter hesabından attığı bir dizi tweet ile borsanın istifasını doğruladı. Caselin, yaptığı açıklamada sektörün yaşadığı zorlukların borsaya zarar verdiğinden bahsetti. Buna ek olarak, şirketin markasının artık var olmadığını düşünen başkan yardımcısı yönetim kurulunun bu krize bir çözüm bulmasını umuyor.

FTX Krizi Büyüyor: Bu 2 Bitcoin Borsası Kapanıyor!

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz gibi FTX’in ardından iki kripto para borsası daha iflas eşiğinde. Popüler borsalar olarak gösterilen Bitfront hizmetlerini askıya aldığını duyururken, bir diğer borsa AAX ise iflasını doğruladı. Ek olarak Bitfront, kalıcı olarak kapanmadan önceki son tarihleri de kullanıcıları ile paylaştı. Para çekme işlemlerinin 31 Mart 2023 saat 5:00’e kadar gerçekleştirileceğini belirten borsa kullanıcılarından bu tarihe kadar tüm varlıklarını çekmesini talep etti. Bu tarihten önce ise; yeni kayıtların, kredi kartı ödemelerinin, kripto ve USD mevduatlarının, alım satımın, Açık API Hizmetinin ve açık emirlerin askıya alınması ve iptali, 30 Aralık 2022’ye kadar sırasıyla yapılacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpage u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku