5 Uzman Forbes’a Konuştu: Bitcoin Neden Kan Kaybediyor?

2.921
Bitcoin (BTC) son iki ayın en düşük seviyesine gerileyerek, 50 bin doların altına düştü.  BTC, an itibariyle 47.214 dolardan işlem görüyor.

Hisse senetlerindeki düşüş, kripto para piyasasını da etkiledi! Pazartesi, kritik gün!

Bitcoin, 50 bin dolarlık kritik destek seviyesini kaybetmeden önce, Fairlead Strategies, LLC’nin kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, “53 bin dolara yakın destek bizim için de önemli, ancak şu ana kadar hala sağlam” dedi. Fakat daha sonra, BTC bu destek noktalarını da kaybetti. Yöneticiye göre, bugün meydana gelen sert düzeltme, küresel ekonominin neden olduğu endişe sonrası hisse senetlerinde meydana gelen ivme kaybı ile ilişkili olabilir. Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble da 53 bin dolar seviyesine işaret etti. Analiste göre, BTC için destek görevi görecek önemli bir noktaydı. Noble, “Pazartesi günü hisse senetleri yeniden açıldığında, Bitcoin ile satış tekrar başlayabilir. Hisse senetleri düşerse, kripto paralar dahil tüm riskli varlıklarda başka bir düşüş daha olabilir.” ifadesini kullandı.
Analist, Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Uzaklaşmalısın!
 
Gerber Kawasaki,  Wealth & Investment Management’ın yatırım danışmanı Brett Sifling de Bitcoin’de meydana gelen düzeltmeyi değerlendirdi. Kawasakki, diğer analistlerin değerlendirmesinin doğru olduğunu ve Bitcoin’in 50 bin ila-53 bin dolar seviyesinde destek bulmasını beklediğini belirtti.  Uzman, “İnsanlar psikolojik olarak 50 bin dolar gibi sınır rakamlardan alım/satım emirleri vermeye bayılıyor. Aynı seviye daha önceki bir direnç noktasıydı ve şimdi yeni destek olarak test ediliyor” açıklamasını yaptı. Yönetici ayrıca, “50 ila 53 bin dolar seviyesini tutamazsak, 45 bin dolar ve 40.000 dolar seviyelerinde de destek görüyoruz” ifadesini kullandı.

 

Teknik göstergeler Bitcoin için daha fazla düşüşe işaret ediyor! Uzmanlar uzun vadede umutlu

Invest Diva’nın CEO‘su Kiana Danial, Bitcoin’in mevcut destek ile yoluna devam etmesi durumunda neler olabileceğine değindi. Analist, BTC, günlük grafik modelinde çift tepeli bir aşağı yönlü grafik deseni oluşturduğunu belirtti ve şunları söyledi:
Gelecekteki Ichimoku bulutu düşüş eğiliminde görünüyor. Bu seviyenin altında (53 bin dolar civarında) bir kırılmanın teyidi, Bitcoin fiyatını sırasıyla 49 bin dolar ve 44 bin dolar civarında %50 ve %61 Fibonacci geri çekilme seviyelerine doğru aşağı itebilecek daha fazla düşüş hareketini gösterebilir. Bitcoin gibi kripto para birimleri için bu tür oynaklıkların normal olduğunu unutmayın. Geri çekme tamamlandıktan sonra, Bitcoin’in yeni yılda tekrar sıçrama ve yeni zirvelere ulaşma olasılığı yüksek.

 Kripto para yatırım yöneticisi LedgerPrime’ın baş yatırım yetkilisi Shiliang Tang da, bu son geri çekilmenin Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi için kesinlikle pozitif olduğunu iddia ederek yükseliş eğilimi gösterdi. Tang şunları söyledi:

Bu düşüş kesinlikle Covid korkuları ve enflasyonla ilgili endişelerin bir sonucu olarak gördüğümüz hisse senedi fiyatlarındaki düşüşü izledi.  Ancak, kripto ve hisse senedi piyasaları birlikte dalgalanma eğiliminde olsa da, bunlar farklı pazarlar ve özellikle kripto güçlü bir boğa döngüsünde. Ayrıca, boğa koşusunda olan Bitcoin için zincir içi metrikler hala güçlü. Bu, bu düzeltme bittiğinde, Bitcoin fiyatının yukarı doğru patladığı bir arz şoku görmemiz gerektiği anlamına geliyor.

Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebiliersiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Forbes.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku