Shiba Inu 2022’de 1 Dolara Yükselecek mi?

4.093

1 Ocak 2021’de Shiba Inu fiyatı yalnızca 0.000000000073 dolardı. Ancak 30 Kasım sabahının erken saatlerinde, SHIB fiyatı 0.00004763 dolara kadar yükselmişti. SHIB yılbaşından bu yana  yüzde 65.246.475 değer kazandı. Eğer 1 Ocak gece yarısında 2 dolardan daha az yatırım yapmış olsaydınız bile, şu anda milyoner olabilirdiniz.

Elon Musk’ın  Shiba Inu cinsi köpek sahiplenmesi, köpek temalı meme coinler için alım sinyali oldu

Bitcoin’in 11 yılda yüzde 8,000,000,000 değer kazandığı göründükten sonra, Shiba Inu topluluğu için sosyal medyayı kullanarak Shib yatırımcısı bulmak ve fiyatı patlatmak çok daha kolay oldu. SHIB için Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk’ın attığı tweetler de fiyatlanma açısından önemli rol oynadı. Musk’ın SHIB projesiyle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, yakın zamanda Shiba Inu cinsi bir köpeği sahiplenmesi ve köpek temalı memler yayınlaması SHIB fiyatının artmasına destek oldu. Yatırımcılar, bu tweetleri köpek temalı kripto paralar için alım sinyalleri olarak algıladı.   

Shiba Inu fiyatındaki yükselişin psikolojik bir yanı da var. Milyonlarca veya milyarlarca token’e sahip olma fikri psikolojik olarak çok ilgi çekici. Bir kripto paranın, 0,0002’den 0,0004 dolara yani iki katına çıkmasının, 20 dolar olan bir kriptonun 40 dolara çıkmasından daha kolay olacağı düşünülüyor. Ancak yüzde olarak, hareket aynıdır, ancak yatırımcılar genellikle (yanlış bir şekilde) düşük fiyatlı kriptonun iki katına çıkma şansının daha yüksek olduğuna inanır. Bu durum çoğu zaman yanlış yatırımlar yapmalarına neden olur. 

 SHIB fiyatının 1 dolara ulaşması ütopik görünüyor

Shiba Inu 1 dolara ulaşacak olsaydı, piyasa değeri yaklaşık 549.05 trilyon dolar olurdu. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, gezegendeki en büyük halka açık şirket, 2,63 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Apple‘dır. Ülkeler açısından, ABD’nin 2021’de yaklaşık 22,7 trilyon dolarlık küresel gayri safi milli hasıla (GSYİH) ile dünyaya liderlik etmesi bekleniyor. 1 dolara yükselmesi halinde SHIBA, bu yıl tahmini küresel GSYİH’nın altı katı bir değere sahip olacak.

Bütün bu olumlu senaryoların yanında, Shiba Inu fiyatının yüksek olduğunu düşünmek için de bir çok sebep var. SHIB’in gerçek dünyada son derece sınırlı bir  kullanım alanı var. Aslında piyasadaki bir çok kripto para gibi SHIB’de kripto para borsası dışında neredeyse hiçbir faydası yok. Topluluğu, sosyal medyada söylenti oluşturmakta iyi olabilir, ancak bu kalıcı bir değer sağlamayacaktır. Bunun yanında SHIB’in düşüş yaşayacağını öngören bir tarihsel veri var. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi kripto para birimleri kısa bir süre içinde yaşamı değiştirecek kadar büyük kazanımlar sağladığında, eşit derecede kısa bir zaman diliminde yüzde 90’dan fazla düşüş gösterme eğiliminde olurlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak www.fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku