Ekonomistten Kripto Para Uyarısı: Kısa Vadede İmkansız!
Ekonomistten Kripto Para Uyarısı: Kısa Vadede İmkansız!

Ekonomistten Kripto Para Uyarısı: Kısa Vadede İmkansız!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makroekonomik uzman Raoul Pal, küresel piyasaların toplu bir tasfiye aşamasına kilitlendiğini ve kısa vadede kripto para piyasası için bir geri dönüş beklemediğini söylüyor. Kriptoarena.com olarak, detayları aktarıyoruz.

Ünlü ekonomist Raoul Pal, portföyünüzde ne olursa olsun, piyasada daha fazla acı yaşanacağını söylüyor.. Pal şimdilik ABD dolarını güçlü kalabilecek tek varlık olarak gösteriyor ve sözlerine şöyle devam ediyor

Bu çirkin bir pazar. Bence burada olan şey, piyasanın sindirmesi için iki faktör olduğu. Faktörlerden biri enflasyondur ve bu, piyasanın belirli şekillerde kurulmasını sağlamıştır. Herkes belirli şeylerle dolu. Ardından, büyüme buharlaşmaya başlar. Tüketici isteğe bağlı hisse senetleri gibi şeyler her yerde görebilirsiniz. Bunu ileriye dönük göstergelerde görebilirsiniz. Dolayısıyla piyasa, enflasyon artı [yavaşlayan] büyüme ile uğraşmak zorunda ve bu temelde herkesin tasfiye düğmesine basması anlamına geliyor. Yani her şey tasfiye oluyor. Bu uyarıda bulunduğum 1 yıldızlı piyasaların korelasyonu. Ve kriptodan hemen hemen her şeye kadar her şeyi vurur ve her şeyden önce yerinde duran şey dolar olur. Çünkü bu bir tür güvenli liman. Bu nedenle, insanlar portföyleriyle mücadele ederken büyük bir tasfiye oluyor çünkü temelde sahip olduğunuz pozisyon ne olursa olsun, bu yanlış. Ve bu herkesin bir süreliğine çekmek zorunda kalacağı acı.

Pal, önümüzdeki aylarda hem enflasyonun hem de büyümenin aynı anda düşeceğini tahmin ediyor. Pal, öngörüsü gerçekleşirse, büyüme hisse senetleri, altın ve kriptonun sonunda fayda sağlayabileceğini söylüyor.

Haklıysam ve bu enflasyon hikayesi değişecek ve büyüme yavaşlayacaksa, o zaman merkez bankasının ne yapacağını sorguladığımız bir dinamiğe kaymaya başlarız. Bence altın oldukça iyi. İlginçtir ki, altın ve büyüme stokları, reel oranlar sıkılaşmaya başladıkça kötü bir performans sergileme eğilimindedir. Ancak sıfıra ulaştılar ve merkez bankasının niceliksel sıkılaştırmaya veya en azından QE’ye (niceliksel genişleme) girişmeye çalıştığı sırada dünya parçalanıyor gibi görünüyor. Ve eğer durum buysa, gerçek oranlar tekrar negatif oluyor. Eğer haklıysam, bu genellikle altın, kripto, uzun vadeli büyüme, bu tür şeyler için iyidir ve insanların emtia hisseleri gibi içinde bulunduğu her şey için kötüdür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ekonomistten Kripto Para Uyarısı: Kısa Vadede İmkansız!