Coinbase CEO suna göre, Apple, hala kriptonun önündeki en büyük engel

0 0

Coinbase ve Apple Coinbasein müşterileri Apple Storedan bir uygulamayı kaldırabileceği konusunda uyarmalarının üzerinden geçen birkaç ay sonrası hala anlaşamıyor.

Coinbase CEOsu Brian Armstrong 22 Ağustosta Appleın para kazanma ve sınırsız merkezi olmayan uygulamalar (dApp) tarayıcıları da dahil olmak üzere kripto para birimleri için bazı işlevleri engellemeye devam ettiğini tweetledi.

“Apple yıllar boyunca kripto para birimine karşı çok kısıtlayıcı ve düşmanca davrandı. Görevleri tamamlayarak kripto para birimi ile para kazanma yeteneği ve sınırsız dApp tarayıcıları da dahil olmak üzere şu anda bazı işlevleri engelliyorlar.”

Coinbase Aralık ayında müşterilerini Appleın App Store politikalarını karşılamak için dApp tarayıcısını uygulamasından kaldırması gerektiği konusunda uyardı. O zaman hem Apple hem de Googleın Android uygulama mağazası Google Play ağındaki dAppleri kaldırmak istedi.

Apple özellikle de App Store son zamanlarda uygulama geliştiricilerine ve yayıncılara verdiği haksız şartlardan dolayı ateş altında kaldı. Wall Street Journal New York Times ve oyun geliştiricisi Epic Games Appleı geliştiriciler için daha adil koşullar aramaya çağırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku