Dünyanın En Büyük Bitcoin (BTC) Konferansı Bu Şehirde yapılacak!

38

Miami, bu yılki Bitcoin 2021 etkinliğine ev sahipliği yapıyor ve bir kripto merkezi olarak genişlemeye devam ediyor. Miami’deki Bitcoin 2021 konferansı, organizatörlerin büyük bir katılım beklediği kripto tarihinin en büyük Bitcoin etkinliği olarak lanse edildi.

Bitcoin etkinliğine 50.000’den fazla katılımcı bekleniyor

Miami’nin Wynwood semtindeki Mana Kongre Merkezi’nde 3 Haziran’dan itibaren üç gün sürecek olan etkinlik, bir dizi endüstri yöneticisine ve şahsiyetine ev sahipliği yapacak. Katılım için planlanan Bitcoin etkinliği davetlileri arasında eski kongre üyesi Ron Paul, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto piyasası taraftarı Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Square kurucu ortağı Jack Dorsey ve kriptograf Nick Szabo da yer alıyor. Etkinliğe ilişkin olarak Fox Business tarafından hazırlanan rapora göre, organizatörler 50.000’den fazla katılımcı bekliyor.

Miami, özellikle Wynwood mahallesinin teknoloji ve inovasyon sahasında bir merkeze dönüşmesiyle son yıllarda önemli bir teknoloji merkezi olarak kendini göstermeye başladı. Bitcoin ve kripto konferansı daha önce Los Angeles’ta yapıldı, ancak organizatörler, mekân müsaitliği sorunları nedeniyle bunu taşımaya karar verdi. Resmî web sitesinde etkinlik organizatörleri şunları belirtti:

Şehirlerin taşınmasına ek olarak, ikinci COVID-19 dalgasının geçmesi ve aşıların piyasaya sürülmesi için yeterli zaman tanımak için konferansı 4-5 Haziran’a erteliyoruz.

Bitcoin (BTC)’den başlayan tekliflerle bir “balina geçişi” giriş bileti sunuluyor. Geçiş, Bitcoin 2021’e giriş, yaklaşan Floyd Mayweather Jr. – Logan Paul boks maçına beş ünlü süit bileti, üç vintage şişe 1996 Dom Pérignon, profesyonel kaykaycı Tony Hawk ile tanışma ve erişime izin veriyor. VIP konsiyerj hizmetleri de giriş bileti kapsamında yer alıyor.

Suarez, Miami çalışanları maaşlarını BTC olarak alabilir

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin 2021’in konuşmacıları arasında yer alıyor. Suarez, Bitcoin yanlısı duruşu ve şehir genelinde kripto paraların benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan teşvik planları ile kripto topluluğu içinde ün kazandı. Şubat ayında Suarez, Miami şehir çalışanlarının isterlerse maaşlarını ABD doları yerine BTC olarak alabileceklerini belirtmişti. O sırada, yeniden seçim kampanyasını BTC ile finanse etmeyi düşündüğünü de açıkladı.

Nisan ayında Jackson, Tennessee Miami’nin liderliğini takip etti ve Belediye Başkanı Scott Conger, şehrin aktif olarak çalışanlarına kripto para biriminde ödeme teklif etmeyi araştırdığını ve şehrin bilançosuna Bitcoin madenciliğini eklemeyi düşündüğünü duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku