Alarm: Dolandırıcıların Cüzdanı Aktif Oldu! Ethereum…

100

Yapılan açıklamaya göre, 2018 ICO dolandırıcılığından toplanan fonlara sahip bir cüzdan, beş cüzdanda USDC için büyük miktarda Ethereum (ETH) takas ederek yaklaşık üç yıl içinde ilk kez aniden aktif hale geldi. Takasın cüzdanın sahibi tarafından mı yoksa başka biri tarafından mı yapıldığı henüz belli değil. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Dolandırıcılıktan toplanan fonlardan Ethereum takası yapıldı

Yapılan açıklamaya göre, 2018 ICO dolandırıcılığından toplanan fonlara sahip bir cüzdan, beş cüzdanda USDC için büyük miktarda ETHtakas ederek yaklaşık üç yıl içinde ilk kez aniden aktif hale gelmiş oldu. Takasın cüzdanın sahibi tarafından mı yoksa başka biri tarafından mı yapıldığı henüz belli değil. Çalınan fonlar da bloke edilmez. Sektördeki en yaygın kullanılan Ethereum blockchain kaşiflerinden biri olan Etherscan, dolandırıcılık ICO adresleriyle ilişkili cüzdanları henüz işaretlemedi. Fonları etiketsiz bırakmanın yanı sıra, yukarıda belirtilen cüzdanlardaki para hala engellenmemiş görünüyor. Bu da bilgisayar korsanlarının cüzdanda bulunan kripto paraları hareket ettirmesine izin veriyor. ZachXBT konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Vay canına, geçen hafta sonu , 2018 ICO dolandırıcılığından Sparkster cüzdanları, ~ 3 yıl içinde ilk kez aktif hale geldi ve 14.200 ETH’yi 5 cüzdanda 22.7 milyon dolarlık USDC ile değiştirdi.

ICO’da 30 milyon dolar toplayan Sparkster ICO’nun Temmuz 2018’de sonuçlandığı bildirildi ve ilk yatırımlarından 300 kat daha fazla getiri vaat ederek yatırımcıları yanılttığı bildirildi. Böyle bir pazarlama stratejisi, kripto para birimi projeleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü genel olarak nispeten yeni token’ların arkasında spekülatif değerden başka bir şey bulunmuyor.

Kripto sektörüne dolandırıcılık  ve Hack olayları damga vurmaya devam ediyor

İronik olarak, zachxbt, ICO cüzdanının sayfasında, dolandırıcıları zincir üstü dedektif tarafından yapılan gönderi ve fonlarının, borsalar ve blockchain güvenlik şirketleri tarafından dondurulma olasılığı hakkında uyarmak için ipuçları bekleyen anonim bir kullanıcı tarafından yapılan bir yorumun ekran görüntüsünü yayınladı. 2017 ve 2018 arasındaki dönemde, kripto para birimi endüstrisi, doğası gereği değersiz token’lar için deneyimsiz kullanıcılardan para toplamayı amaçlayan çeşitli dolandırıcılık projeleri ve ekipleriyle doluydu.

Alarm: Dolandırıcıların Cüzdanı Aktif Oldu! Ethereum...

Ne yazık ki, kripto para piyasa kapitalizasyonunun büyük artışı, 2021 ve 2022’de daha da fazla dolandırıcıyı cezbetti, çünkü piyasa milyonlarca kullanıcının fonuna değer çok sayıda DeFi ve NFT ile ilgili dolandırıcılık ve hack gördü. Kripto para piyasasında artan dolandırıcılık olayları, sektöre damga vurmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku