Dogecoin (DOGE)’i Bitcoin’e Dönüştürme Zamanı Geldi Mi?

0 43

En son boğa döngüsü ağırlıklı olarak altcoin’ler tarafından yönlendirildi. Bitcoin’in fiyatı yatay hareket etmeye devam ettikçe, bu haftanın Ethereum (ETH)’un haftası olduğu ortadaydı. Yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH), altcoin topluluğuna can vermeye devam etti. Ancak beklendiği gibi Dogecoin tüm diğer altcoin’leri gölgede bıraktı.

Dogecoin fiyatındaki düşüş kaçınılmaz mıydı?

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Dogecoin ticaretinde bir “aşikarlık” hissi vardı. Elon Musk’ın Saturday Night Live’da (SNL) yaptığı konuk sunuculuğundan sonra coin’in fiyatı ister istemez yükseldi. DOGE topluluğu, 1 dolar sembolünü kriter olarak belirlemişti. Ancak SNL sonrası şaşırtıcı bir şekilde dump yaşandı. İnsanlar büyük miktarlarda satış yapmaya başladı ve coin’in fiyatı uçuşa geçmek yerine düşüşe geçti. Musk, gösteride Dogecoin’i “dolar kadar gerçek” olarak nitelendirmekle meşgulken, kripto paranın fiyatı 0,49 dolara kadar düştü.

Bununla birlikte, Dogecoin (DOGE)’un yukarıdaki 24 saatlik grafiğinde belirtildiği gibi, kripto para kısa süre önce en düşük seviyesinden sonra kendini çabucak toparladı. Yazım anında 0,56 dolardan işlem gören DOGE, 24 saatten daha kısa bir süre önce, 92 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle övünüyordu. Ancak basım zamanında 65 milyar dolara düştü.

Geriye dönüp bakıldığında, bugün olanlar kaçınılmaz görünüyor mu? DOGE, 0,49 dolarlık eşiğinden sonra önemli ölçüde düzelmiş olsa da asıl soru şu: Bu şaka ne zamana kadar uzatılabilir? Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, DOGE topluluğuna bir gerçeklik kontrolü sunarak, “Tamam DOGE manyakları, eğlenceliydi. Kripto’ya hoş geldiniz! Ancak DOGE’unuzu BTC’ye dönüştürme zamanınız geldi,” dedi. Coin’deki düşüşe rağmen, DOGE’a sadık bazı kişiler hala kendini kripto parayı elinde tutmaya adamış durumda.

Elon Musk’ın katıldığı SNL programında neler olmuştu?

SNL skeçi sırasında Elon’un annesi Maye Musk, “Anneler Günü hediyem için gerçekten heyecanlıyım…. Umarım Dogecoin değildir.” demişti. Ancak kendisine “Dogefather” diyen oğlu hızla “Öyle!” dedi. Bir önceki röportajında ise Musk, şunları söylemişti:

Kripto para geleceğin para birimi. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç.

Dogecoin’in en güçlü savunucularından biri olmasına rağmen Musk, şirketinin hiçbir fonunu DOGE’a aktarmadı. 2021’in ilk çeyreğinde Tesla, bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin ekledi.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku