Elon Musk’tan Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi!

0 174

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin (BTC) satışı yaptığını açıklamasının ardından hem kripto para dünyasını hayal kırıklığına uğrattı hem de eleştiri oklarının hedefi oldu.

Popüler isme Dave Portnoy tarafından Twitter’da şöyle bir eleştiri geldi: “Şimdi, meseleyi doğru mu anlamışım? Musk BTC satın alıyor sonra BTC’yi yükseltiyor. Daha sonra satıp servet kazanıyor? Elinde BTC tutan son kişilerden olmayın.”

Ancak Musk’ın açıklamalarına göre durum farkli. Portnoy’a olayı çok yanlış değerlendirdiğini söyleyen

Musk, kendisinin hiç BTC satmadığını, Tesla rezervlerindeki Bitcoin’lerin yüzde 10’unun satıldığını dile getirdi. Tesla’nın böyle bir adım atmasının ise Musk, likidite sağlamak amacıyla yapıldığını ifade etti.

“Bitcoin’lerimi satmadım. Tesla, Bitcoin’lerin likit bir markete sahip olduğunu kanıtlamak için yüzde 10’unluk satış yaptı.”

Popüler analistler ve kripto para yorumcuları, Elon Musk’ın bu açıklamasının Bitcoin için olumlu olduğunu dile getirdi.

Bitcoin tutan bir firmanın masraflarını karşılamak ve likidite sağlamak için BTC satması işlerin sanıldığı gibi olmadığını ortaya .ikariyor/ Buna ek olarak şirketin sahip olduğu tüm BTC’leri elinden çıkarmamış olması da aslında Tesla’nın hala BTC’de kısa, orta ya da uzun vadede artış beklediği anlamına geliyor olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku