Dogecoin Katili Olan Altcoin ile Tanışın: Fiyat Fırladı!

0 40

Shiba Inu (SHIB) tokeni gibi Dogecoin klonları patlıyor. Shiba Inu bir haftadan kısa bir süre içinde neredeyse %500 arttı. 2017’nin sonundaki ICO çılgınlığını anımsatan çok sayıda yeni küçük kripto para birimi, görünüşte hiçbir sebep olamamasına rağmen milyonlarca dolarlık piyasa değeri kazanıyor. Bu altcoin’lerin birçoğu birbirinin forku gibi görünüyor, harika şeyler vaat ediyor, ancak asla gerçek anlamda sunmuyor ve değerlerini yalnızca bu vaatlerden elde etmiyor.

Dogecoin: Yararsız altcoinlerin kralı

Şaka olarak oluşturulan Dogecoin, 2 yıl önce neredeyse imkânsız olduğu düşünülen 100 milyar dolarlık bir piyasa değeri biriktirdi. DOGE’nin meteorik yükselişi, meme para birimi hakkında alışılmış Tweet’lerine devam eden ve bu gece bir SNL bölümüne ev sahipliği yapan Elon Musk tarafından tetiklendi.

DOGE, bir tür olarak meme para birimleri için havayı temizledi. Gerçek dünyada kullanımı çok az olan veya hiç olmayan bir şeyin, sırf insanlar kolektif olarak değerine inandıkları için çılgınca değerlere fırlayabileceğini kanıtladı. Sonuç olarak, Solana ve Binance Smart Chain gibi ağlarda her gün binlerce işe yaramaz token bir sonraki Dogecoin olma arayışı içinde konuşlandırılıyor.

Shiba Inu (SHIB) bu hafta yaklaşık %500 arttı

Dogecoin (DOGE)’den esinlenilen bir token olan Shiba Inu (SHIB) bu hafta yaklaşık %500 arttı. Büyük ölçüde abartılmış bir topluluk ve büyük satın alma hacmi dışında temel bir ürünü yok.

Web sitesinde, SHIB’in bir “Dogecoin katili” olmasının amaçlandığı ve kullanıcıların milyarlarca hatta trilyonlarca tokenin tutabileceği bilgisi yer alıyor. Bu bilgi altcoinin muazzam arzını gözler önüne seriyor. Ayrıca, Shiba Swap adında merkezi olmayan bir borsanın da açılması planlanıyor ancak bu, insanların acele etmesini ve tokeni satın almasını engellememiş görünüyor.

Orijinal bir ürünü olmayan  kripto paraların çoğunun kaderi sıfıra doğru yönelmektir

Tek bir düğme ve dağıtım işlemiyle oluşturulması oldukça kolay olan bu altcoinlerden elde edilen devasa kazançlar, BTC ve ETH gibi daha güvenli risk ayarlı yatırımlar bir yana, Dogecoin gibi ‘meme/değişken’ para birimlerini bile gölgede bırakıyor. Benzer kazançlar gören para birimlerinin büyük çoğunluğu genellikle patlıyor. Örneğin, BSC’de DOGE’den esinlenen yeni bir fork olan WRAFT INU, yüksek seviyelerden %95’in üzerinde düşüş yaşadı.

Orijinal bir ürün, sağlam temeller veya geçerli bir kullanım durumu olmadan, bu kripto paraların çoğunun kaderi asimptotik olarak sıfıra doğru yönelmektir. Bunun ne zaman olacağı, piyasa döngülerinin evrelerini içlerindeyken yargılamak zor olduğu için bir gizem olarak kalır.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku