Hangi Kıta Hangi Kripto Paraları Tercih Ediyor? İşte Güncel Veriler!

0 122

2021 yılı kripto para sektörü için bir dönüm noktası oldu. Kripto para birimlerinin popülerliği özellikle 2017 yılından sonra artmaya başladıktan sonra bugün en üst seviyelere ulaştı. 2017-2018 yıllarında sadece Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelenkripto para birimleri daha çok benimsenirken, günümüzde en düşük hacimli kripto paralar volatilettinin yüksek olması ve devasa kazançlar sağlaması bakımından popüler hale geldi. Bununla birlikte, bu noktada her dünyanın farklı bölgelerinde farklı kripto paralara ilgi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Amerika 

CoinMarketCap, hem Twitter hem Instagram üzerinden paylaştığı gönderiler ile Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika bölgelerinde son 1 haftadır en popüler olan kripto para birimlerini açıkladı. 3 Mayıs tarihinde kaydedilen verilere bakıldığında bölgelere göre kripto para birimlerinin popülerliğinin oldukça farklı olduğu görülüyor.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 1 haftada Amerika’da en popüler olan ilk beş kripto para;
Dogecoin (DOGE)

Cardano (ADA)

Ethereum (ETH)

PancekeSwap (CAKE)

Binance Coin (BNB) şeklinde sıralanıyor.

Asya

Amerika’nın yanı sıra Asya’da popüler olan ve son 7 günde en çok incelenen kripto para birimlerinin tamamen farklı oldukları görülüyor. Asya’da popüler olan kripto para birimlerinin sıralaması şöyle:

Shiba Inu (SHIB)

Wink (WIN)

Bittorrent (BTT)

Small Love Potion (SLP)

Swipe (SXP)

Avrupa

Avrupa’daki en popüler 5 kripto para birimine baktığımızda sıralamanın şu şekilde olduğu görülüyor:

Bitcoin (BTC)

Ripple (XRP)

VeChain (VET)

Eclipse (ECP)

Solana (SOL)

Afrika

Son olarak Afrika’da son 7 günde en popüler olan kripto para sıralaması ise şu şekilde:

Safemoon (SAFEMOON)

Dogecoin (DOGE)

NFT Art Finance (NFTART)

Polygon (MATIC)

Bitcoin (BTC)

CoinMarketCap bu verileri paylaşırken hangi kripto paranın neden o bölgede olduğuna dair bir veri paylaşmadı. Ancak bunu sebepleri çok çeşitli olabilir. Kripto para biriminin o ülkede ortaya çıkmış olması, o bölgedeki analistler tarafından daha sık incelenmesi gibi farklı etkenler bu sıralamalar üzerinde etkili olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku