Kanadalı Basketbolcular Maaşlarını Bitcoin (BTC) ile Alacaklar!

23

Kanada erkek basketbol ligi CEBL, profesyonel basketbol oyuncularına maaşlarının bir kısmını Bitcoin ile alma seçeneği sunacak. Yeni ödeme seçeneği, Kanada kripto para borsası Bitbuy ile yapılan bir ortaklık aracılığıyla etkinleştirildi.

Bitbuy, Kanada dolarıyla ödenen maaşları Bitcoin (BTC)’e çevirecek

CEBL, 24 Haziran’da başlayacak üçüncü sezona günler kala, Bitbuy ile yapacakları anlaşmayı duyurdu. Dört yıl önce kurulan CEBL, 2019’da tamamına sahip olduğu ve Kanada Basketbol Girişimleri grubu tarafından yönetilen altı takımla başladı. Söz konusu ortaklık, Kuzey Amerika’daki spor kulüpleri açısından bir ilke imza atıyor. CEBL CEO’su Mike Morreale Bitcoin (BTC) ile maaş ödenmesi konusunda şunları söylüyor:

Bitbuy ile ortaklığımız, oyunculara olan bağlılığımızı ve işimizi nasıl yürüttüğümüze ilişkin ileriye dönük yaklaşımımızı ortaya koyuyor. Bitbuy’un Kanada’nın resmi ulusal profesyonel basketbol ligini daha da büyütmemize yardımcı olan yatırımını takdir ediyoruz.

Bitbuy aracılığıyla, basketbolcular maaşlarının bir kısmını Bitcoin (BTC) olarak almayı seçebilecekler. Kripto borsası, Kanada doları ödemelerini kripto para birimine dönüştürerek oyuncuların kişisel kripto cüzdanlarına yatıracak. Kanada’da 300.000’den fazla kullanıcısı olan borsa, CEBL ile yapılan anlaşma kapsamında ligin resmi sponsoru da olacak.

Basketbolcular BTC ile maaş seçeneği istiyor

Bitbuy Pazarlama Başkan Yardımcısı Charlie Aikenhead’e göre, ortaklık, sporculara ödenecek para hakkında düşündüklerinde önemli bir değişimi temsil ediyor. Aikenhead kripto şirketinin yerel Kanada sporlarını desteklemekten gurur duyduğunu ise şu ifadelerle vurguluyor:

CEBL oyuncularının Bitcoin ile ödeme alarak uzun vadeli malvarlıklarını korumalarına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

Bitbuy ve CEBL arasındaki iş birliği, lig yönetimine kripto ödemelerine ilgi duyduklarını dile getiren basketbolcuların isteklerini dile getirmelerinden kaynaklanıyor. Oyuncular, geçen yıl Kuzey Amerika’da Bitcoin ile ödeme alan ilk profesyonel sporcu olan NFL’den Russell Okung’a atıfta bulundular. Aralık ayında, Carolina Panthers hücum oyuncusu, 13 milyon dolarlık maaşının yarısını Bitcoin olarak alacak. Kriptoda ücret alan ilk CEBL oyuncuları arasında yer alacak Guelph Nighthawks’ın savunma oyuncusu Kimbal Mackenzie, bir basın açıklamasında şunları söylüyor:

Bitcoin ile ödeme alma fırsatı beni inanılmaz heyecanlandıran bir şey. Bitcoin’in, geleceğin kripto para birimi olduğuna inanıyorum.

Mackenzie, bunun önümüzdeki on yıllarda çok değer kazanacak bir yatırım olduğunu düşünüyor ve kararının hiç de kolay olmadığının altını çiziyor. Bitcoin ile maaş seçeneği, onun görüşüne göre, CEBL’nin dünyanın en iyi profesyonel spor liglerinden biri olduğunu da gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak News.bitcoin.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku