Dogecoin (DOGE) Yatırımcıları Hüsrana Uğradı: Macera Sona mı Erdi?

0 106

Dogecoin (DOGE) yatırımcıları şu an hangisinin daha kötü olduğuna karar vermeye çalışıyor; altcoin’in yüzde 25 değer kaybetmesi mi yoksa Pazar sabahı hiç de komik olmayan bir program izlemek mi? Merekla beklenen SNL nihayet sona erdi. Fakat, pek çok insanın umut ettiği şekilde bitmedi. Dogecoin yatırımcıları Elon Musk’ın SNL’de Dogecoin’den söz etmesiyle birlikte fiyatın 1 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyordu. Ancak beklenen olmadı.

Anneler günü hediyesi

Popüler şov Youtube’da anlık olarak 350 bin kişi tarafından izlenildi. şovun en ilginç anlarından bir tanesi Musk ve annesi arasındaki diyalog oldu. Musk’ın annesi Maye Musk, “Anneler Günü hediyem için gerçekten heyecanlıyım. Umarım Dogecoin değildir.” dedi. Bunun üzerine musk, ”Evet, anneler günü hediyen Dogecoin” diyerek cevap verdi.

Şovun ilerleyen bölümlerinde, Elon Musk Dogecoin’den uzun uzun bahsetti ama bu fiyatı yükseltmek için yeterli olmadı. Musk, “Kripto para uzmanı” rolünde katıldığı skeçte kripto para biriminin ve Dogecoin’in ne olduğunu esprili bir dille anlattı. Kendisinden “Dogefather” olarak bahsedilmesini isteyen Musk, Dogecoin için “Geleceğin para birimi” tanımlamasını yaptı.

Dogecoin’lerinizi BTC’ye çevirme vakti

Yayının ilk dakikalarında henüz Dogecoin ilgili bir gelişme olmazken fiyat hızlı bir şekilde 0.70 dolar seviyesine yükseldi ancak bir Dogecoin şakasıyla beraber, yüzde 30’a yakın bir düşüşle 0.50 dolar görüldü.  Elon Musk, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, “Kripto paralar umut vadediyor ama lütfen dikkatli yatırım yapın” demişti. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ise “Elon’ın çok parası var ve çok yönlü biri. Onun Bitcoinlerinin aşağı ya da yukarı gitmesi beni endişelendirmiyor. Eğer Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız” diye yatırımcıları uyarmıştı.

Kripto yatırım aracı şirketi Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert ise ilinç bir tweet attı:

Buraya kadarmış! Doge çöktü! Kripto para dünyasına hoş geldiniz… Şimdi Dogecoin’lerinizi, Bitcoin (BTC)’e çevirme zamanı

Dogecoin düşüş yaşarken popüler alım-satım uygulaması Robinhood’un sistemleri de çöktü. Robinhood’dan “Kripto para alım satımıyla ilgili sorunlar yaşıyoruz. Mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz.” açıklaması yapıldı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku