Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Ufukta Boğa Koşusu Var mı?

51

Önde gelen memecoin Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki son cesaret verici tweetinin ardından kripto para birimlerine yönelik genel hissiyattaki iyileşmenin de yardımıyla bir miktar yükselişe geçiyor. Yazımız hazırlanırken, DOGE/USD 32 sent civarında işlem görüyor.

Kripto boğa koşusu belirsizliğini koruyor

Bununla birlikte, geçen yılın sonlarında ve bu yılın başlarında görülen güçlü bir boğa koşusunun yeniden başlaması, Dogecoin ve diğer kripto para piyasasının dünya çapında karşı karşıya olduğu süregelen zorluklar arasında belirsizliğini koruyor. Çin’in kripto para birimlerini ve madenciliğini sıkı bir şekilde durdurmasının ve yüksek enerji tüketimi seviyelerine ilişkin artan endişelerin ardından, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, hisse senetleri, emtialar ve fiat gibi geleneksel araçların dışında alternatif yatırım seçenekleri olarak çekiciliğini sürdürmekte önemli zorluklarla karşı karşıyadır.

Silbert: kripto para birimlerinin %99’u yüksek fiyatlı

Kripto boğa koşusu söz konusu olduğunda, eleştirmenler, özellikle kripto para birimlerinin değerlerini sorgulayan gözlemlere yöneliyorlar. Digital Currency Group Kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, kripto para birimlerinin %99’unun pahalı olduğu gözlemini sosyal medyaya taşıdı. Bu, Dogecoin (DOGE)’in bu ayın başlarında piyasa değerinin 1 milyar doların altına düştüğünün nasıl okunması gerektiğine dair yorumlardan sonra geldi.

Dogecoin’in, memecoin’lere ve meme hisse senetlerine yatırım yapmanın “aldatıcılığında kaybolmaya” karşı uyarıda bulunan milyarder ve önde gelen kripto yatırımcısı Mark Cuban’ın son yorumları üzerine, Dogecoin tahminimize paralel olarak ek aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kalması muhtemeldir. Cuban’ın ekibi Mavericks, mart ayında biletleri ve ürünleri için ödeme olarak DOGE’yi kabul etmeye başlamıştı ve piyasaya hâkim belirsizliğe rağmen, kripto işletmelerinin ve tokenlerin gelecekteki beklentileri konusunda ikna olmuş durumda.

Dogecoin için izlenecek temel düzeyler

DOGE/USD’nin H4 grafiğinde, hareketli ortalamaların çoğu ve MACD göstergesi, son yorumlara rağmen yükseliş eğilimine işaret ediyor. Fiyat, pivot noktasının hemen altında 33 sentte tutuyor ve bu seviyenin üzerinde bir kırılma Dogecoin yatırımcıları arasındaki yükseliş havasını güçlendirebilir.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Ufukta Boğa Koşusu Var mı?

Fiyatın pivot noktasının üzerine çıkması durumunda, alıcılar Dogecoin (DOGE)’i 50 sentin üzerine çıkarmaya çalışmadan önce 37 sent ve 41 sent dirençle karşılaşacaklar. Öte yandan, satış baskısı artarsa, fiyatın 28 sent desteklemek için düşebileceğini ve muhtemelen 25 sente kadar düşüş yaşayabileceğini görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxleaders.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku