VISA CEO’su: “Kripto Para Birimlerinin Kullanımı Son Derece Yaygın Olacak”

0 47

Visa CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile “Leadership Next” isimli podcast sohbeti sırasında, kripto para birimlerinin önümüzdeki beş yıl içerisinde son derece yaygın hale gelebileceğini söyledi.

Kelly, kripto paraların yaygınlaşması halinde, VISA’nın küresel bir ödeme devi olarak bu sektörün tam merkezinde olmasını istiyor.

“İşimizle ilgili gerçekten sevdiğim şey,kazananları ve kaybedenleri seçebilmemiz. Biliyorsunuz, bugün burada oturup konuşurken, kripto para birimlerinin ne derece yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl içinde bunun geçici bir heves olduğunu mu y oksa aşırı derecede yaygın olduğunu mu konuşacağız? Bunu b ilecek kadar akıllı değilim, ancak yapacak kadar akıllı olduğum şey, şirketimizin bugün işin tam ortasında olmasını sağlamak.”

Yönetici, VISA’nın artık yalnızca ödemelere odaklanmak yerine tamamen para hareketleriyle ilgili olduğunu da belirtti ve şu ifadeleri kullandı;

“Eğer kripto parlar yaygınlaşır ve biz adil payımızı veya daha fazlasını alabilirsek, çünkü bunun büyük bir anlaşma olabileceğini tahmin ediyoruz, kesinlikle buna hazırlıklı olmak istiyoruz ve çok iyi bir başlangıç ​​yaptığımızı düşünüyorum.”

Kelly, ayrıca kripto paralar ile ilgili iki farklı çalışma yürüttüklerini belirtti ve bu çalışmalarını şu şekilde açıkladı;

“Bu kategoride iki farklı şey ile uğraşıyoruz. VISA kimlik bilgileri ile Bitcoin satın almayı etkinleştirmek ve Bitcoin’in fiat para birimine çevrilmesine olanak sağlamak için bazı Bitcoin cüzdanlarıyla çalışmak.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku