Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Bu Hamlesiyle Artık Amacına Ulaşabilir!

227

Hatırlacağınız üzere Elon Musk birçok kez Dogecoin’e olan desteğini belirtmişti. Son zamanlarda tekrardan gündem olan Elon Musk, Twitter’da yüzde 9,2 hisse payı aldığını açıkladı. Dogecoin (DOGE)’in Twitter’da kullanılmasını isteyen Dogecoin yaratıcısı Billy Markus’a göre Elon Musk, Dogecoin’i Twitter’a entegre edebilir. Detaylar ise şu şekilde…

Twitter hisse değerlerinde Elon Musk etkisi

Popüler Çinli kripto habercisi Colin Wu, Musk’ın Twitter’dan hisse almasıyla beraber altcoin DOGE’nin Twitter’a entegrasyonunun mümkün olabileceğini belirtti. Bir diğer yandan Twitter, Musk sayesinde hisse değerlerini de yüzde 26 seviyelerine kadar arttırmış bulunuyor. Ayrıca Musk, Twitter’ın bütün hissedarlarından daha fazla hisse yüzdesine sahip olması önemli bir detay olarak dikkat çekiyor. Kripto habercisi Colin Wu, Twitter üzerinden şu yorumlarda bulundu:

Bilindiği üzere Musk, yeni bir sosyal medya platformu oluşturma düşüncesiyle de dikkat çekiyordu. Gelen oylamalar sonrasında Musk, Twitter’a rakip ve açık kaynaklı bir algoritma üzerinde yeni bir platform oluşturabilir. Yeni platformda hem açık kaynaklı algoritmaya sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda Musk’ın en sevdiği altcoin Dogecoin (DOGE)’nin sosyal medyaya entegrasyonu da sağlanabilir.

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’i desteklemeye devam ediyor

Uzmanlar eğer Musk yeni bir platform oluşturmaya karar verirse, Twitter’da bir süredir uygulanan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) bağış özelliğine benzer bir şekilde DOGE’nin de aynı yolu izleyeceğini düşünüyor. Takipçilerine yeni bir platformun gerekli olup olmadığını da soran Elon Musk’ın paylaştığı bir Tweet ise şu şekilde:

Bir diğer yandan Musk, Dogecoin’in aya gidişiyle ilgili bir meme videosu da paylaştı. Musk, paylaştığı videonun her şeyi açığa kavuşturduğunu belirterek DOGE’ye olan desteğini bir kez daha belirtti. Bununla birlikte videoda, kripto işlemlerini doğrulamak için iş kanıtı algoritmasını kullanan DOGE, BTC ve diğer altcoin’lerin üretimi için kullanılan madencilik çipleri gösteriliyor. DOGE’nin yaratıcısı Billy Markus ise paylaşılan bu videonun tarihteki “en iyi kripto para birimi” videosu olduğuna da dikkat çekiyor. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz popüler memecoin DOGE, geçtiğimiz 30 gün içinde yüzde 18 değer kazandı. Son 24 saat içinde yüzde 1 değer kaybı yaşasa da anlık olarak 0,144544 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku