Elon Musk’tan Çarpıcı Dogecoin Paylaşımı Geldi

2.964

Tesla patronu, Ark Invest Araştırma Direktörüne yanıt vermek amacıyla, Dogecoin (DOGE) hakkında bir video yayınladı. Tesla, SpaceX ve aynı zamanda meme kripto para birimi Dogecoin’in büyük bir hayranı olan diğer birkaç üst düzey şirketin başkanı Elon Musk, DOGE hakkında bir meme videosu yayınladı. Bu video, Ark Invest Araştırma Direktörü Brett Winton tarafından Bitcoin madencileri hakkındaki bir tweet’e yanıttı. Madencilik konusuna değinmişken, 1 Nisan’da 19 milyonuncu Bitcoin basıldı. Ayrıntıları Kriptoarena.com olarak sizin için derledik.

Elon Musk’ın her şeyi açıklayan videosu

Brett Winton, Bitcoin ve Bitcoin madenciliğini anlayan biri ile “madencilerin” donanım olduğunu bilmeyen biri arasında geçen kısa bir konuşmayı içeren bir şaka yayınladı. Buradaki cahil anne, yani kriptodan anlamayan ve madencilerin sadece insan değil aynı zamanda mikro çipler olduğunu bilmeyen bir kişi. Elon Musk, Dogecoin hakkında bir video yayınlayarak “her şeyi açıkladığını” söyleyerek yanıt verdi. Videoda, Bitcoin ve diğer büyük kripto paraları piyasa değerine göre geride bırakmasına izin veren bir rokete binen bir Shiba Inu köpeği (DOGE sembolü) bulunuyor. Sonrasında DOGE’nin fiyatı yükseliyor ve kripto para “aya” gidiyor.

Video ayrıca Dogecoin, Bitcoin, Litecoin ve diğer birinci nesil kripto paralar ve bunların diğer ürünleri için kullanılan Proof-of-Work madencilik algoritmasının mikro çiplerini de kısaca gösteriyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus tartışmaya katılarak bu videoyu “tarihin en iyi kripto para birimi videosu” olarak nitelendirdi. Winton’ın tweet’inin altındaki başlıkta bir yorumcu, Bitcoin’i eşine açıklayamadığına ilişkin şikayetlerini de paylaştı. 60’lı yaşlarının sonlarında başka bir Twitter kullanıcısı Bitcoin’i anlayamadığını itiraf etti, ancak büyük bir şeyi kaçırdığını hissettiğini söyledi. Brenton, ayrıca beş yaşındaki çocuğunun onu Coinbase’de bir hesap açmaya çağırdığını itiraf etti.

Musk, Dogecoin, ETH ve BTC yatırımlarını satmayacak

Mart ayının başlarında, Tesla’nın başkanı, hala bir miktar Dogecoin’e ve iki büyük kripto para birimine (Bitcoin ve Ethereum) sahip olduğunu Twitter’dan paylaştı. Musk, bu yatırımlarını satmayacağını belirtti. Dogecoin’in fiyatı hemen yanıt verdi ve yüzde 9’luk bir artış kaydetti, ancak bu uzun sürmedi.

Geçmişte Musk tarafından atılan tweet’lerin Dogecoin fiyatı üzerinde daha güçlü bir etkisi oldu ve bu, centibillionaire tarafından paylaşılan tweet’lerde neredeyse her söz fiyatın artmasını sağladı. Ama şimdi DOGE fiyatı üzerindeki bu “Musk etkisi” geçerliliğini yitiriyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku