kripto para

Bu Metriklere Dikkat: BTC 20 Bin Doların Altına Göz Kırpıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, erken işlem saatlerinde kayda değer bir yükseliş sonrasında muazzam bir düşüş baskısıyla karşı karşıya görülüyor. Erken saatlerden bu yana yaşanan büyük konsolidasyon, kripto para biriminin hala ayıların baskısı altında olduğuna işaret ediyor. Bununla birlikte, hacim ve oynaklık, her ikisine bakıldığında bir dereceye kadar azalma olduğu görülüyor. Analistlere göre bu durum, önümüzdeki hafta sonu gerçekleşebilecek olası bir ralliyi engelleyebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin yeniden yükselişe ne zaman geçecek?

Son fiyat güncellemesi sonrasında, Bitcoin’in belirli bir fiyat aralığında sıkıştığı ve bu durumunda fiyatı yeniden dip noktasını bulmaya çalışmak için zorlayabilecek madenci kapitülasyonuna işaret ettiği belirtiliyor. Şerit, kripto para madencilerinin faaliyetini sıkıştıran kısa ve uzun basit hareketli ortalamalardan (MA) oluşur. Bu, madenciler hash oranında düşüşe ve madencilik zorluğuna neden olan operasyonları duraklattıklarında ortaya çıkan bir durumdur.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analistler, fiyatlarda yaşanan sıkıştırmada şu anda işlemlerin doğrulanması da dahil olmak üzere bloğun madenciliğinin daha zor olacağını gösteriyor. Ancak, BTC madenciliğindeki zorluğu iki haftada bir ayarlanır ve madencilik ağındaki katılımcı sayısına ve toplam madencilik gücüne bağlı olarak yükseltilebilir veya azaltılabilir.

BTC fiyat seviyesindeki düşüşler yaşanmaya devam ederken Ethereum Merge yaklaşıyor

Diğer yandan, lider altcoin projesi Ethereum’da (ETH) Merge hızla yaklaşırken, ETH madencileri Ethereum Classic (ETC) ile birlikte lider kripto para Bitcoin’e geçmeyi de düşünebilecekleri belirtiliyor. Bu sebeple, fiyat seviyesinin önümüzdeki hafta sonu düşüş baskısına dayanması durumunda, önümüzdeki ayın geri kalanında yükselişler gerçekleştirebilir. Yaklaşmakta olan Ethereum Merge sonrasında ise BTC ile arasında bir fark gerçekleşebilmesi bekleniyor. Analistlere göre ise bu durumun olmaması halinde, BTC fiyatında sert bir düşüşler gerçekleşebileceği gibi, fiyat seviyesini 20 bin dolar veya daha altında oluşacak dip noktalarına kadar geriletebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 30 Mart tarihindeki 47.459 dolar fiyat seviyesinden bu yana sürekli olarak düşüş durumunda. Kripto piyasalarında yaşanan büyük düşüşler, iflas duyuruları, genel anlamda tüm kripto para birimlerinde büyük düşüşleri beraberinde getirdi. Geçtiğimiz yılın 10 Kasım’ında gerçekleştirdiği tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 69.044 dolar seviyesinden, yaklaşık olarak yüzde 66 oranında düşüş yaşadı. Son 30 günde ise yüzde 5.9 yükseliş yaşayan BTC, şu anda ise son 24 saatte yüzde 0.8 düşüşle 22.944 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Metriklere Dikkat: BTC 20 Bin Doların Altına Göz Kırpıyor!