Binance CEO’sundan Çarpıcı Kripto Açıklaması: Dünya Nihayet Farkına Vardı!

60

Binance CEO’su Changpeng Zhao, giderek artan geleneksel finansal kurumların son zamanlarda görüşlerini kripto para birimlerine, özellikle de Bitcoin’e çevirdiğini belirtti. Ayrıca, ticaret platformunun yapısını düzenleyici gerekliliklere uyacak şekilde değiştireceğini de ekledi.

Finansal kurumlar Bitcoin (BTC)’e akın ediyor

The South China Morning Post için yakın zamanda yapılan bir röportajda, Binance’in Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, kripto alanındaki en son trendler hakkındaki görüşlerini paylaştı. Ona göre, küresel finans kurumları ve yatırımcılar, dijital varlıkların değerini çoktan anladılar. Ayrıca, birincil ilgi alanları Bitcoin olan kripto para birimi kervanına atlamaya başladılar. Binance CEO’sunun bu konuya ilişkin yorumu ise şu şekilde:

Finans kurumları fena halde geliyor. Ayrıca, bazı büyük isimlerin geleneksel finansal hizmetlerinin bu alana taşındığını görüyoruz.

Changpeng Zhao, Bitcoin’in sadece bir para birimi değil, aynı zamanda çok varlıklı bir sınıf teknolojisi ve yepyeni bir platform olduğunu düşünüyor. Bu nedenle önde gelen finans kuruluşlarının birçoğu lider kripto para birimini bir yatırım aracı olarak görüyor. Üst düzey yönetici, dijital varlıkların gelecekteki parasal ağda büyük bir rol oynayacağını iddia ediyor. Yine de ekonominin tam olarak hangi sektörlerini işgal edeceklerini tahmin etmenin ise oldukça zor olduğunu belirtiyor.

Düzenleyici sorunların kripto para borsasına etkileri

Binance, son zamanlarda düzenleyicilerden bazı engellerle karşılaştı. İngiltere, Hong Kong, Japonya ve Singapur’dan gözlemciler geçtiğimiz aylarda Binance’e birden fazla düzenleyici uyarı uyguladı. Birkaç hafta önce Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) de bu listeye katıldı. FSCA’ya göre Binance, bu ülkede aracılık hizmetleri sunmak veya yatırım tavsiyeleri vermek için gerekli kayıtlara sahip değil. Bu sorunları çözmeye çalışan Zhao, borsanın yapısını değiştireceğini iddia ediyor. Kripto para borsasının CEO’su bu konuda şöyle bir yorumda bulunuyor:

Dört yıl önce ademi merkeziyetçiliği benimsemek istedik ancak merkezi bir borsa yürütüyoruz. Bir değişime ihtiyacımız var. Geliştirmemiz gerekiyor. Düzenleyicilerin bizimle çalışmasını kolaylaştırmak için bu değişiklikleri yapıyoruz.

Zhao, CBDC’leri ve gelecekteki istihdamları hakkında da görüş bildiriyor. CBDC’leri hem avantajları hem de dezavantajları olan tartışmalı varlıklar olarak nitelendiriyor. CEO, sınırlı özgürlük ve hükümet kontrolünde olmalarının, CBDC’lerin en önemli dezavantajlarından bazıları olacağını belirtiyor. Bununla birlikte, CBDC’lerin insanları kripto para birimleri hakkında eğiteceğini de öne sürüyor. Ayrıca, kamuoyunda dijital varlıkların kabulünü artıracaklarını şu sözlerle belirtiyor:

İnsanlar bir fincan kahve için ödeme yapmak için CBDC’yi kullandıklarında, ‘Ah, bu Bitcoin’e çok benziyor, başka bir ülkedeki diğer arkadaşıma ödeme yapmak için Bitcoin’i de kullanabilirim’ diyebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku