Bloomberg Analistinden Bitcoin Fiyat Tahmini: 3 Göstergeye Dikkat!

242

Bloomberg’in önde gelen stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC)’in bu yıl potansiyel olarak 100 bin dolar seviyesine ulaşabileceğine inanıyor. Stratejist, iddialarını Twitter’da paylaştığı grafiklerle destekliyor.

Bitcoin potansiyel olarak 100 bin dolara ulaşabilir

Pek çok kripto analisti ve alandaki uzmanlar Bitcoin’in yılın sonlarına doğru 100 bin dolara ulaşacağını iddia ediyor. Bloomberg’in önemli stratejisti Mike McGlone da bu fikre katılanlardan. Stratejist, bugün paylaştığı tweet’inde Bitcoin (BTC)’in 2021’de önemli bir ilerleme kaydetmesinin muhtemel olduğunu ve potansiyel olarak 100 bin dolar fiyat seviyesine ulaşacağını belirtiyor.

McGlone’a göre bu ralli gerçekleşirse, geçmiş Bitcoin ticaret trendleri, azalan arzı ve lider kripto para biriminin ana akım benimsenmesi tarafından körüklenecek. Bloomberg’in emtia stratejisti, bu yıl paylaştığı başka bir tweet’te, ABD düzenlemesinin Bitcoin’in ilerlemesini bozmasının olası olmadığını belirtti. Daha önce McGlone, Bitcoin’e programlanan deflasyonun öneminden defalarca bahsetmişti. Bu deflasyon ABD hükümeti ve İngiltere, Avrupa Birliği vb. diğer ülkeler tarafından yürütülen sürekli azalmaya karşı faydalı bir faktör olarak nitelendiriliyor.

178 bin BTC kripto borsalarından taşındı

Arcane Research platformu tarafından paylaşılan verilere göre, kripto para borsalarında rezervlerde tutulan Bitcoin miktarı önemli ölçüde düştü. Şu anda, platformun paylaştığı son tweet, BTC borsa arzının, kripto kışının ilk yılında, Ağustos 2018’de en son görülen seviyelere düştüğünü ortaya koyuyor. Tweet ayrıca, kullanıcıların son iki aydır aktif olarak geri çekildiklerini de içeriyor. 27 Temmuz’dan bu yana borsalardan 178 bin değerinde BTC taşındığı için çıkışlar özellikle son iki ayda yüksek oldu. Bu, cari döviz kurunda 8,565.627 dolara eşdeğerdir. Arcane Research platformunun tweet’i, araştırmasında Glassnode verilerini de kullandığını gösteriyor.

Büyük oranlarda Bitcoin (BTC)’in kripto borsalarından taşınmasının yanı sıra benzer bir durum Ethereum’da görülüyor. Büyük kripto para transferlerinin ayrıntılarını paylaşan popüler kripto izleme hizmeti Whale Alert, son 20 saat içinde Ethereum’da 1 milyar doların üzerinde şaşırtıcı bir miktarın kaydırıldığını tweetledi. Bu transferlerin göndericileri ve alıcıları anonim balinalar ve büyük kripto borsalarıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku