Mark Cuban’dan Çarpıcı Açıklama: Cardano (ADA)’yu Kastetmedim!

20

Mark Cuban, merkezi olmayan otonom kuruluşların yıkıcı gücünü vurgularken kesinlikle Cardano (ADA)’ya atıfta bulunmadığını belirtti. Ancak geçtiğimiz günlerde attığı tweet ile kafaları karıştırdı.

Cuban: Hayır, Cardano değil!

Yakın zamanda kripto para birimi dünyasına katılan milyarder yatırımcı Mark Cuban, merkezi olmayan otonom kuruluşların eski işletmeler üzerindeki potansiyel etkisini açıklarken, ironik bir şekilde Cardano’nun Blockchain’ine atıfta bulunduğunu reddetti.

Mark Cuban, geçmişte kripto para birimi endüstrisi tarafından yapılan eleştirilerin odağındaydı. Ancak, birçok yatırımcı gibi, Cuban da son zamanlarda kripto dünyası konusunda fikrini değiştirdi ve o zamandan beri Blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin ciddi bir savunucusu oldu.

Eski işletmelerin yerini DAO’lar alacak

Cuban, Ethereum ağı da dahil olmak üzere kendinden önceki teknolojilerin yerini hızlı bir şekilde alan teknolojilere karşı oldukça iyimser bir yaklaşım sergiledi. En son Twitter mesajında ​​milyarder, merkezi olmayan otonom kuruluşlar (DAO’lar) tarafından yönlendirilen şirketlere yaklaşan potansiyel değişikliklere değindi.

İlginç bir şekilde, bazı Cardano taraftarları, Cuban’ın sözlerini son zamanlarda önemli dalgalar yaratan Charles Hoskinson tarafından kurulan Blockchain projesinin dolaylı bir reklamı olarak algıladı. İlginç bir şekilde, Cardano’nun kurucusu Hoskinson da Twitter’daki bu tartışmaya dahil oldu ve ironik bir GIF gönderisiyle yanıt verdi. Bununla birlikte, Cuban, Cardano’ya atıfta bulunabileceği varsayımlarını ironik bir şekilde reddetmek için ise şöyle bir tweet attı:

Lol. Hayır.

Cardano’daki son gelişmeler

Cuban, Cardano’yu görmezden geliyor olsa da bu Blockchain projesinin popülaritesi aslında yılın başından beri artıyor. Afrika’da Etiyopya Eğitim Bakanlığı, Tanzanya hükumeti ile dijital kimlikler de dahil olmak üzere çeşitli Blockchain tabanlı ürünler üzerinde çalışmak için birkaç ortaklık imzaladı. Projenin kurucusu Hoskinson, yıllar önce kurulmasına yardım ettiği bir başka Blockchain devi olan Cardano’nun Ethereum daha iyi olduğuna inanmasının birkaç nedenini ana hatlarıyla belirtmek de dahil olmak üzere, kendi aklının bir ürünü olan Cardano projesini açıkça övüyor.

Cardano ayrıca önümüzdeki ay DeFi ve akıllı sözleşmeler için bir paket sunmayı planlıyor. Bu gelişmelere yanıt olarak, yerel token’in fiyatı 2021’de oldukça yükseldi. ADA, yıla 0.18 dolar seviyesinden girdi ve o zamandan bu yana yaklaşık on kat büyüyerek şu anki seviyesi olan 1.7 dolara ulaştı. Ayrıca, haftalar önce 2,3 doların oldukça üzerinde olan yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Cryptopotato.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku