Çin’de Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağı Dalga Dalga Yayılıyor!

53

Çin‘in Bitcoin madenciliğine yönelik baskısı, İç Moğolistan ve Sichuan’dan sonra Sincan eyaletine de sıçradı.Çin’in twitter’ı Weibo’da dolaşan belgelere göre, eyaletin Kalkınma ve Reform Komisyonu bölgede kripto para madenciliğinin askıya alınmasını istedi.

Eyalet sert bir bildiri yayınladı

Weibo’daki belgede şu ifadelere yer verildi,

Eyalet yöneticileri, kripto para madenciliği faaliyetlerini kapsamlı bir şekilde yasaklamak ve bunlarla mücadele etmek için genelge yayınladı. Projelere, enerji tasarrufu inceleme kurumu tarafından yeni tesislerin inşaatını ve üretimi durdurma talimatı verilecektir. Bitcoin madenciliği yapan tesislere, lütfen derhal şirketinizin  9 Haziran 2021 saat 14:00’dan üretimi durdurmasını alınmasını bildiriyoruz. Gerekli bildirimleri ve belgeleri, eyalet birimlerine bildirin’.

Çin Kripto Baskısı: Bu Borsa İşlemlerini Askıya Alıyor!

Sincan, Çin’deki önde gelen Bitcoin madencilik bölgelerinden biridir ve bölgedeki sel nedeniyle elektrik kesintisi, geçen ay Bitcoin ağının hash oranında keskin bir düşüşe neden oldu. Bölgedeki madenciler, yeni güncellemeler gelene kadar faaliyetlerine devam edeceklerini belirttiklerinden, yerel raporlar, faaliyetleri askıya almanın geçici mi yoksa kalıcı mı olacağı konusunda net değil. Çin’in 8BTCNews adlı televizyon kanalı şu bilgiyi verdi:

Sincan’daki bazı madenciler, operasyonlarına her zamanki gibi devam ettiklerini söyledi. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Bitcoin madenciliği için durum bu sefer farklı

Çin’in kripto para baskısı yeni bir şey değil, ancak Çinli uzmanlar hükümetin bu sefer sert önlemler aldığını iddia etti. Bir Bitcoin madencilik merkezi olarak popüler olan birkaç eyalet arasında, İç Moğolistan, bölgedeki herhangi bir ölçekte Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklayan ilk ve tek eyalet oldu. Eyalet Pekin tarafından belirlenen karbon emisyonu hedeflerini karşılayamadığı için bu zaten bekleniyordu.

Bitcoin (BTC) Madencileri Çin'i Terk Ediyor! İşte Son Gelişmeler!
 

Sichuan’ın yerel yönetimi, acil herhangi bir sert önlem almama kararı aldı ve eyaletteki madencilerin bu sezon üretimlerine  devam etmesine izin verdi. Aynı zamanda madencileri alternatif aramaya başlamaları konusunda da uyardı. Son baskılar ayrıca Pekin’in birçok fosil yakıtla çalışan madencilik operasyonunun yasaklanmasına yol açan sert karbon nötrlüğü hedeflerine bağlandı.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku