Elon Musk Yine Sahnede: Tesla CEO’su Ethereum (ETH) mu Alacak?

120

Tesla CEO’su Elon Musk, özellikle son zamanlarda Bitcoin (BTC) ve topluluğunu hedef alan sansasyonel Twitter paylaşımları ile eleştiri oklarının hedefinde. Musk, çok uzun zaman önce tutkulu bir Bitcoin savunucusu olarak görülüyordu, ancak merkezileştirilmiş bir Bitcoin madencilik topluluğunu savunmaya çalıştığında ağır tepkilerle karşılaştı. Musk, ayrıca Bitcoin’in çevre için kötü olduğu anlatısını destekleyerek, piyasadaki FUD’ı da körükledi. Sık sık kripto para piyasasında fiyat dalgalanmalarına yol açan sürekli trolleme çılgınlığı, birçok kişinin Bitcoin’in onun gibi bir kahramana ve narsist bakış açısına ihtiyacı olmadığını fark etmesini sağladı. Peki, BTC’den sonra Musk, rotasını Ethereum (ETH)’a mı çevirdi?

Elon Musk yine twitter sahnesinde

Bitcoin topluluğu tarafından düşman edildiken sonra Musk, Proof of Work yerine, Proof of Stake ile işlediği ve sürdürülebilir enerji konusunda presiplerine uyduğu için Ethereum (ETH)’a ilgi duymaya başladı. Musk, Lex Fridman’ın Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile konuk olduğu bir podcast tweet’ine yanıt verirken, Vitalik ile hemen hemen aynı fikirde olduğunu söyledi.

Bitcoin, teknoloji milyarderi Musk’ın birçok merkezileştirme önerisini kabul etmeyen ve Musk’ı lider kripto para biriminin temellerinin peşinden gitmeye teşvik eden gerçek anlamda merkeziyetsiz bir topluluktur. Dün Musk, paylaştığı şifreli bir tweet’inde Bitcoin ile olası bir ‘ayrılığı’ da ima etti.

Popüler Analist: Lider Altcoin Ethereum, Yüzde 500 Fırlayabilir!

Kripto para piyasasındaki birçok kişi, Musk’ın son tweetini Bitcoin’lerini satacağına dair olası bir ipucu olarak yorumladı. Sadece bir gün sonra, Musk’ın Ethereum kurucusu Vitalik’i taktir eden tweet’i şimdi Musk’ın muhtemelen bir Ethereum savunucusuna dönüşmesiyle ilgili tartışmaları ateşledi.

Elon Ethereum mu Alacak?

Musk’ın Bitcoin’in Proof of Work madenciliği konsensüsüne ve ardından Bitcoin hakkındaki imalı tweet’leri, birçok kişinin Bitcoin’e kalıcı olarak elveda diyeceğine inanmasına neden oldu. Ethereum kurucusu hakkındaki son tweetiyle, portföyüne şimdi de Ethereum’u ekleyebileceği yönündeki spekülasyonlar yüksek.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Kısa Vadede Yeni ATH Gelir mi?

Ethereum’un Musk tarafından yakın zamanda tanıtılması, ağın gelişen bir ekosistemle önemli bir geçiş yaptığı bir zamana denk geliyor. Bu gelişme, ikinci en büyük kripto para biriminin daha fazla kurumsal yatıımcnın dikkatini çekmesine yardımcı olabilir.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku