Çin Blockchain Seferbirliği İlan Etti: Kripto’ya Hayır, Blockchain’e Evet!

66

Çin‘in merkezi hükümet bakanlıklarından biri, ülkede Blockchain gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan üst düzey yönergeler ve rapor yayınladı.

Bakanlık blockchain üzerine önemli bir yönerge yayınladı

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT), Merkezi Siber Uzay Komisyonu ile birlikte “Blockchain teknolojisi uygulamalarını ve endüstriyel gelişimi hızlandırmak” amacıyla Pazartesi günü rehber niteliğinde bir rapor yayınladı. Yönergeler, ülkenin eyalet ve belediye yönetimlerindeki bilgi teknolojisi ofislerine üst düzey bir talimat olarak hizmet eder.

Çin cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Dijital Çin stratejisinin bir parçası olarak ülke ekonomisinin farklı sektörlerini güçlendirebilecek Blockchain şirketleri ve uygulamaları oluşturmak için uzun vadeli hedefler ortaya koymaya devam ediyor.

Blockchain’e evet, kripto’ya hayır!

Bakanlığın yönergeleri kapsamındaki kritik görevler arasında, kamu hizmetlerini iyileştirmek için Blockchain teknolojisini uygulamak, dijital fikri mülkiyetleri korumak ve hükümet veri paylaşımında ve yasal konularda şeffaflığı artırmak yer alıyor.  Üst düzey yönergeleri uygulamak için yerel yönetimlere hem siyasi hem de ekonomik destek sağlama talimatı veriliyor. Bu, Blockchain endüstri parkları inşa etmeyi, şirketler için vergi avantajları sağlamayı ve bu teknoloji alanındaki yetenekleri teşvik etmek için finansmanı artırmayı içerir.

Yayınlanan bu rapor ile, Çin, ‘Blockchain’e Evet,Kripto’ya Hayır’ anlatısını yeniden şekillendiriyor gibi görünüyor. Yönergeler, bir merkezi hükümet komitesi toplantısında, Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerini bitimekle ilgili yakın zamanda yapılan bir yorumun ardından geldi.Geçtiğimiz hafta sonu boyunca, Çin sosyal medyası Weibo’daki iki düzineden fazla kripto fenomeni ve blockchain medya kuruluşu aniden hesaplarını askıya aldı. Askıya alınan hesapların çoğu, Bitcoin, BTC veya coin gibi terimleri içeriyordu.

Kaynak Theblockcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku