ChainSwap (ASAP) Hacklendi! Birçok Altcoin Etkilendi!

38

Zincirler arası merkeziytsiz finans platformu ChainSwap (ASAP), akıllı sözleşmesindeki kritik bir güvenlik açığı nedeniyle, bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Meydana gelen hacklenme sonrası, proje yaklaşık olarak 8 milyon dolar zarara uğradı.

10’dan fazla altcoin etkilendi!

Proje tarafından yapılan duyuruya göre, saldırıya ilişkin incelemelerin devam ettiği ve projenin yerel token’ının satın alınmaması gerektiği uyarısında bulunuldu. Proje ayrıca, bireysel cüzdanlardaki fonların güvende olduğunu ancak yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığı belirtti. Yaşanan bu saldırı sonucunda, platform üzerinde çalışan 10’dan fazla token etkilendi.

UniFarm (UFARM), Optionroom (ROOM), OroPocket (ORO) ve diğer projeler, tüm likiditeyi Uniswap ve Pancakeswap’tan geçici olarak çekmeye karar verdi. Umbrella Network (UMB), 230 bin dolar değerindeki yerel token’ı geri alacağını ve bunların nasıl harcanacağına toğluluğun karar vereceğini duyurdu. Proje ayrıca token köprüleme için artık ChainSwap’a güvenmeyeceğini belirtti. Gerçekleşen saldırı sonucunda çalkantılı fiyat hareketleri gerçekleşti. Etkilenen token’lardan birisi olan Wilder World (WILD), CoinGecko verilerine yüzde 99.8 değer kaybına uğradı. Nisan ayında ChainSwap, Alameda Research, NGC Ventures, OKEx’in Block Dream Fund ve diğer yatırımcılardan toplamda 3 milyon dolar toplamıştı.

ChainSwap nedir?

Akıllı zincirler için bir merkez olarak ChainSwap protokolü, projeler ve kullanıcılar için varlıkları Ethereum (ERC20), Binance Akıllı Zincir (BSC) ve Huobi’nin ECO Zinciri gibi farklı blok zincirleri arasında sorunsuz bir şekilde taşımaları için bir köprü görevi görür. Ayrıca, ChainSwap’ın Mart ayında Polkastarter ile yaptığı gibi Bitcoin, Polkadot ve Solana için zincirler arası çözümler oluşturmayı planlıyor.

Mayıs ayında proje, Alameda Research, NGC Ventures ve OK Block Dream Fund (OKEx) gibi önde gelen sektör yatırımcılarından 3 milyon dolar değerinde bir yatırım aldı. ChainSwap, o zaman, çok zincirli ve çok varlıklı bir köprü olma vizyonunu hızlandırmak için toplanan fonları kullanmayı planladığını söyledi. BTC’nin son dönemdeki durgun hareketi nedeniyle yatırımcılar altcoi’lere yöneldiler. Bazı projeler uzun vadede umut vaat ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku