İşte Bitcoin (BTC)’deki Son Durumu Gösteren 4 Kritik Metrik!

35

Kripto para analitik şirketi Santiment, güncel metrik verilerini paylaştı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in yatay yönde fiyat hareketi sergilediği dönemde, BTC verileri büyük önem arz ediyor.

Balinalar BTC biriktiriyor

Bitcoin (BTC) balinaları, mevcut fiyatlarda BTC biriktiriyor gibi görünüyor. 100 bin’den fazla BTC’ye sahip toplam adres sayısı 27 ayın en yüksek seviyesinde. Birikim, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64 bin dolar’dan sonra meydana gelen fiyat düzeltmesi sırasında gerçekleşiyor. Zincir içi analiz ve pazar içgörüleri firması Santiment, 100 bin BTC’nin üzerindeki Bitcoin adreslerinin arzın yüzde 3.64’ünü oluşturduğunu belirtiyor. Bununla birlikte Santiment, 10 bin ila 100 bin BTC arasında tutan adreslerin, arzın yüzde 10.91’i ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğünü de kaydetti.

Bitcoin duyarlılığı düşüş eğilimini sürdürüyor

Büyük Bitcoin sahipleri birikmeye devam etde de Santiment BTC duyarlılığı hakkında şunları söyledi:

 Mevcut Bitcoin duyarlılığı, algoritmamızın Ekim 2020’den bu yana görmediği aşırı olumsuz seviyelerde kalıyor. BTC çok daha uzun bir süre yaty tönde fiyat hareketi izlerse, olumsuz atmosfer muhtemelen sürebilir. bu metrik Haziran 2018’den bu yana en düşüş eğilimini gösteriyor.

Bitcoin kullanıcı sayısı artıyor

Santiment, piyasa görünümünün düşüş eğiliminde olduğu bir dönemde, Bitcoin balinalarının biriktiğini kabul ediyor. Zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin blok zincirinin kullanıcı sayısının her zamankinden daha hızlı büyüdüğünü belirtti ve şunları ekledi:

 Bitcoin’in blok zincirinde görülen tahmini kullanıcı sayısı, 12 yıllık tarihindeki herhangi bir zamandan daha hızlı büyüyor. Bu çöküş sırasında bile mi? Evet, özellikle bu çöküş sırasında.

Bitcoin hashrate’i toparlanıyor

Bitcoin’in madencilik hashrate’i, Çin madencilik yasaklarının ardından nihayet toparlanmaya başladı. Madenciler Çin’deki operasyonlarını durdurmuş ve başka yerlerde tesisler kurmak için denizaşırı ülkelere taşınmaya başlamışlardı. Yeni mekanlardan birisi Teksas gibi görünüyor. Eyalet, ucuz elektriği ve kripto dostu hükümet yetkilileri nedeniyle madencilik operasyonları için çekici bir yer olacak. Toplam hashrate’i geçen haftanın en düşük seviyesi olan 84.79 TH/s’den Pazar günü 93.24 TH/s’ye yükselirken madencilik operasyonları yavaş yavaş toparlanıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku