Chainalysis CEO’sundan Kritik Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Açıklaması!

399

Cuma günü Bloomberg‘e konuşan Chainalysis CEO’su ve Kraken kripto para borsasının kurucu ortağı Michael Gronager, Bitcoin boğa koşusunun ne kadar süreceği konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gronager ayrıca, ElSalvador’un BTC hamlesi üzerine de konuştu.

Bitcoin boğa koşusu sene sonuna kadar sürecek: hedef 100 bin dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50 bin dolar seviyesini geçti ve tüm gözler şu anda yeni ATH’de. Ancak, piyasadaki daha büyük merak konusu BTC’nin 100 bin dolara ulaşması. Gronager, Bitcoin’in yıl sonundan önce 100 bin doları geçip geçmeyeceği sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

Bence hala boğa piyasasındayız. Yıl sonuna kadar 100 bin dolar seviyesini görebileceğimizi düşünüyorum, bu yüzden ben de bu konuda iyimserim. Uzun vadede, fiyatın çok daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyorum.

Eylül Ayı Bitcoin İçin Nasıl Geçecek? İşte Önemli Veriler!
 

CEO’ya göre, Bitcoin ve Ethereum istikrarlı bir yükseliş yörüngesinde ve diğer kripto para birimlerine göre daha hızlı yükselecekler. Şu anda, yeni bir boğa piyasasın ortasında olduğumuzu gösteren birçok metik var; bu nedenle, Gronager hala boğa piyasasında olduğumuza inanıyor. Şu anda piyasayı neyin yönlendirdiği sorulduğunda, Gronager şunları vurguladı:

Ethereum’da daha büyük güncellemeler gördük. Ağ gierek daha kusursuz bir hale geliyor  daha iyi hale geldi, bu yüzden bu gelişmenin bir bütün olarak, Ethereum’a daha fazla güven duygusu kazandırdığını düşünüyorum. Bunun da ötesinde, giderek daha da büyüyen bir  DeFi sektörü var. Bu, Ethereum’a olan ilgiyi artırıyor.

 El Salvador halkı zamanla Bitcoin’e alışacak!

El Salvador’un Bitcoin yasasına karşı gösterilen eleştiri ve şüphecilik hakkında konuşan Gronager, BTC karşıtlarının her zaman var olacaklarını ve bu süreci engellemeye çalışan banka ve kurumların olduğuna işaret etti ve şunları ekledi:

Ülkedeki pek çok insan Bitcoin’in ne olduğunu bile bilmiyor! İnsanlar dolara alışmışlar ve alışkanlıkları kırmak zor. Zamanla Bitcoin’e de alışacaklarını düşünüyorum.

El Salvador, Bitcoin Cüzdanı Chivo Wallet İçin İlk Reklamı Yayınladı
 

Yakın tarihli bir üniversite araştırmasına göre, Başkan Nayib Bukele’nin sosyal medyada tanıtım çabalarına rağmen, Salvadorluların çoğu Bitcoin’i sevmiyor. 30 Ağustos’ta El Salvador hükümeti, yeni yasayı tanıtmak için hükümet tarafından hazırlanan ilk Bitcoin reklamını yayınladı. Sonuç olarak, Orta Amerika ülkesi Bitcoin’i yasal para olarak kabul eden dünyada ilk olacak. Bitcoin, ülkenin resmi para birimi olarak ABD doları ile birlikte dolaşıma girecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku