Bloomberg Analistinden Çarpıcı Bitcoin ve Ethereum Raporu: Sırada Ne Var?

158

Bitcoin (BTC), 50 bin dolarlık güçlü engeli aşmayı başardı. An itibariyle BTC, yüzde 2,45 artışla ve 945 milyar dolar piyasa değeri ile 50.242 dolardan işlem görüyor. Şimdilik, Bitcoin boğalarının grafiklere hakim olduğu görülüyor.

50 bin dolar sonrasında daha az direnç noktası var: Bitcoin 100 bin dolar için hazırlık yapıyor!

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in daha da yükselmeye devam edeceğini ve 100 bin dolara giden yolculuğunda daha az direnç olduğunu vurguladı. Analistin bu tahmini, Temmuz ayının sonundan bu yana meydana gelen boğa piyasasının ortasında geliyor. Son 40 günde, BTC fiyatı yüzde 66’dan fazla değer kazandı. Ayrıca, zincir üstü veriler, Bitcoin’in adres etkinliğinin son birkaç hafta içinde güçlü bir şekilde toplandığını gösteriyor. Piyasada meydana gelen genel  toparlanmaya yönelik yorum yapan McGlone şunları belirtti:

Uzun süren bir düzeltmeden sonra, kripto piyasasının 2. çeyrekte olduğu gibi 30 bin doların altına düşmektense yukarı doğru hareket etme olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un yılın geri kalanında rekor seviyelere ulaşmasını ne durdurabilir!  Varlıklar, artan talep ve benimseme sayesinde yeni ATH’lerine ulaşacaklar!

McGlone, Bitcoin için 100 bin dolar tahmininde bulunan deneyimli piyasa analistleri listesindeki tek kişi değil. SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci de geçtiğimiz günlerde benzer bir tahminde bulundu.

Ethereum (ETH) 5 bin dolara doğru ilerliyor

Bitcoin analizinin yanı sıra, yayınladığı raporda, McGlone, Ethereum (EHT)’da meydana gelen son ralliye de geniş yer verdi. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası 3 Eylül Cuma günü 4 bin seviyelerine yaklaştı. Ethereum (ETH), 21 Temmuz’daki seviyelerinden iki katına çıkarak güçlü bir ralli oluşturdu.  Lider altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4400 dolardan sadece yüzde 10 geride. McGlone, ETH fiyat rallisinin 5 bin dolara yani mevcut seviyelerden yüzde 25  artmasını bekliyor.


McGlone, devam eden boğa koşusunun güçlü bir işareti olarak, borsalarda ETH arzındaki düşüşe işaret ediyor. Ayrıca, Ethereum’daki büyük NFT çılgınlığı, ağ etkinliğini ayakta tutuyor. Diğer küresel makro etkenlere bakıldığında, MgGlone, kripto para piyasasının mevcut ekonomik ortamdan büyük ölçüde faydalanacağı ve Bitcoin ve ETH’nin boğa koşusunun  süreceğini belirtiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku