Coinbase: Ethereum İşlem Hacmindeki Büyüme Oranı Bitcoin’i Geçti!

26

Yayınlanan yeni bir rapora göre, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bu yılın ilk yarısında işlem hacmindeki büyüme oranı açısından Bitcoin (BTC)’i geride bıraktı.

Rapor 20 borsadan alınan verilere dayanıyor!

Önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in yayınladığı yeni bir rapora göre, Ethereum’un işlem hacmi bu yılın ilk yarısında Bitcoin’den daha hızlı büyüme kaydetti. 26 Temmuz’da yayınlanan Coinbase Kurumsal H1 2021 İnceleme raporu, bu yılın ilk yarısının Ethereum için en aktif dönemlerden biri olduğunu belirtti. ETH fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, ayrıca işlem hacmi ve benimsenme gibi konularda da büyük başarılara imza atıldı.

Dünyanın dört bir yanındaki toplam yirmi borsadan veri alan rapor, Bitcoin için işlem hacminin geçen yılın ilk yarısında 356 milyar dolardan yüzde 489 artarak dönem için 2,1 trilyon dolara ulaştığını ortaya koydu. Ethereum’un toplam işlem hacmi 1,4 trilyon dolara ulaştı, ancak büyümesi 2020’nin ilk yarısında 92 milyar dolardan 1.461 artarak çok daha hızlı oldu. Coinbase, Ethereum, bunun, işlem hacminin büyüme hızı bakımından Bitcoin’i geçtiği ilk dönem olduğunu belirtti.

Ethereum emin adımlarla yoluna devam ediyor!

Araştırma ayrıca, yıla 769 milyar dolar ile başlayan, Mayıs ayında 2.4 trilyon dolar ile zirveye ulaşan ve dönemi 1.4 trilyon dolar ile bitiren toplam kripto piyasası değerine de değindi ve  bugüne kadar yüzde 86 ​​net kazanç kaydettiğini ortaya koydu. Rapor, BTC’nin kazanımlarının büyük kısmının, lider kripto para biriminin fiyatının 2021’in ikinci çeyreğinde düşmeden önce, yani 2020’nin 4. ve 2021’in 1 çeyreğinde meydana geldiğini ortaya koydu

Ethereum Fiyat Analizi: ETH 1800 Dolar Seviyesine Düşebilir!
 

Öte yandan Ethereum verileri, 12 Mayıs’ta, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.357 dolar’a ulaştığı ve 2021’in ikinci çeyreğinde fiyatın ikiye katlandığı bu dönemde tavan yaptı, ancak lider altcoin, daha sonra yüzde 47.4 değer kaybederek, büyük bir çöküş yaşadı. Lider altcoin, 12 aylık dönemde yüzde 895 ve 30 Haziran’da sona eren 6 aylık dönemde ise yüzde 210 değer kazandı. Coinbase bu yükselişi, DeFi’de artan kullanım ve güncellemeler gibi faktörlere bağladı Ocak ayında birçok analist, Ethereum’un 2021’de yatırımcılar için birincil tercih olacağını tahmin etti. CoinGecko’ya göre hem BTC hem de ETH geçtiğimiz hafta sırasıyla %32.4 ve %27.7 oranında ralli yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku