Robinhood Kripto Paralardaki Volatiliteye Karşı Yeni Bir Sistem Geliştiriyor!

28

Hisse senedi ve kripto para ticareti uygulaması Robinhood, müşterilerini zarardan korumak için bazı yenilikler üzerinde çalıştığını açıkladı. Bloomberg raporlarına göre, Robinhood, kullanıcıları kripto para piyasalarının volatilitesinden korumaya yardımcı olacak yeni bir özellik geliştiriyor.

Robinhood kripto paralardaki volatiliteye karşı önlem alıyor!

Medya kaynağı, Robinhood’un yeni bir “fiyat oynaklığı koruması” mekanizması oluşturduğu ve bu mekanizmanın alım satım oynaklığına maruz kalmayı azaltmak için tekrarlayan kripto para  siparişlerini atlama veya belirlenen miktardan daha az satın alma kabiliyetini içerebileceğini söyledi. Borsa, üzerinde çalıştığı yeni sistem ile birlikte alım satımları fiyat dalgalanmalarından müşterilerini korumak için girdiğiniz emirleri değiştirebilecek. Özelliğin, Robinhood’un iPhone uygulamasının beta sürümünün kodunda yer aldığı bildirildi. Müşteriden izin alınarak yapılacak bu işlemlerde kullanıcıların fiyat oynaklıklarını fırsata çevirmesi hedefleniyor. Robinhood CEO’su Vlad Tenev şunları söyledi;

Müşterilerimizden çok fazla talep alıyoruz. Onlara istediği seviyede bir işlevsellik sağlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Kripto paralardaki fiyat oynaklık koruması da bunlardan biri olacak.

Amerikan Yatırım Danışmanlığı Şirketine Göre En İyi Kripto Para Birimi!
 

Volatilite koruma özelliği, bu yılın başlarında kripto para birimlerindeki hızlı işlem faaliyetinin birkaç kesintiye yol açmasının ardından, Robinhood tarafından kullanıcı tabanının güvenini artırma çabası olarak yorumlanıyor. Firma ayrıca, yılın ilk çeyreğinde gelirlerinin yaklaşık yüzde 17’sini oluşturan bu sektörü istikrara kavuşturmak istiyor olabilir. Borsa Ocak ayında anlık alım/satımları kısa süreli askıya almış ve yatırımcıları korumak için “olağanüstü piyasa koşullarından” bahsetmişti. Reddit tarafında pompalanan Dogecoin fiyatı bu adımın temel nedeni olmuştu.

Şirket güven kazanmaya çalışıyor!

Robinhood’un kripto paralara yönelik bu hareketi, yatırımcılara Perşembe günkü beklenen halka arzından önce güvence verme ve geçen hafta New York’un finans gözlemcisi tarafından 30 milyon ABD doları cezaya çarptırıldıktan sonra düzenleyicilerden gelen baskıyı azaltma çabasının bir parçası olabilir. ABD eyaletinin kara para aklamayla mücadele kurallarının ihlal edildiği iddiaları etrafında bir anlaşmaya varıldı ve ayrıca Finansal Endüstri Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) “yanlış ve yanıltıcı” bilgi vermek de dahil olmak üzere “sistemik” hatalar nedeniyle Robinhood’a 70 milyon ABD Doları ceza verildi.

İşte Temmuz'un Son Haftasında Boğa Döngüsüne Girebilecek 5 Kripto Para Birimi!
 

Robinhood CEO’su Vlad Tenev bugün çarpıcı açıklamalarda yaptı. Sistemlerini kullanıcı dostu olacak şekilde geliştirmeye devam ettiklerini açıklayan CEO, bazı yeni özellikleri önümüzdeki günlerde duyuracaklarını söyledi. Borsanın getirilecek yeni fonksiyonlarla sayesinde,  yatırımcıları oynaklığın yüksek olduğu kripto para piyasasında zarar etmekten büyük ölçüde koruyacağı iddia ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Proactiveinvestors.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku