Bitcoin (BTC) Hash Oranı 2021’in En Düşük Seviyesinde! İşte Nedeni!

36

Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı bitecek gibi görünmüyor. Bugün yayınlanan yeni bir raporda Çin’in Sichuan eyaleti, tüm elektrik üretim şirketlerine 25 Haziran 2020’den itibaren kripto para madencilerine elektrik tedarikini durdurmalarını emreden resmi bir bildiri yayınladı. Bu arada, Kuzey Amerika devletleri bu fırsatı değerlendirmeyi ve Çinli Bitcoin madencilerini çekmek istiyor.

Bitcoin hash oranı en düşük seviyede

Çin tarafından alınan bu kararlar, şimdiden, 36 bin dolar aralığında kalan Bitcoin hash oranı ve Bitcoin fiyatı üzerindeki etkilerini gösteriyor. Bitcoin hash oranı, 2021’deki en düşük seviye olan 127.66 m TH/s’ye düştü. Bir tarafta Çin, Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmak için elinden gelen her şeyi yaparken, ABD’deki birçok eyalet ve dünyanın diğer bölgeleri madencileri ağırlıyor. Çin’in önde gelen madencilik havuzlarından Lebit Mining’in işletmecisi Jiang Zhuoer de dahil olmak üzere Çin’deki birçok büyük kripto madencisi, Avrupa ve Amerika Ülkelerine taşındıklarını şimdiden açıkladı.

ABD madencilerin yeni evi olmaya hazır

Teksas, hesaplı enerji piyasaları nedeniyle Bitcoin madencileri için en uygun yerlerden biri. Ayrıca Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, CNBC’ye verdiği son röportajda kripto madencileri için teşvikler sunuyor. Wyoming gibi diğer eyaletler de çaresiz kalan kripto madencilerini çekmek ve kendi eyaletlerinde operasyonlarını kurmalarına yardımcı olmak için hamleler yapıyor. Belediye Başkanı Suarez, Bitcoin madencilerine nükleer enerji şeklinde temiz ve ucuz enerji sunuyor. Miami, kripto Madencileri için tesisler sağlamak için altyapı kurmayı planlıyor.

Çin’deki baskının kısa vadeli etkisi kesinlikle Bitcoin’i etkilese de, giderek daha fazla devlet Çin’den göçen kripto para madencilerini çekmeye çalıştıkça, gelecek Bitcoin için parlak görünüyor. Madencilerin bu göçü, BTC ağını daha çevre dostu ve verimli bir varlığa dönüştürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku