Tarihi Fraktal: Önümüzdeki Haftalarda Cardano Fiyatı Bu Seviyelerde Olabilir!

271

Cardano (ADA) fiyatı, bir ayı aşkın süredir önemli bir destek noktasının üzerinde duruyor ve toparlanma belirtileri gösteriyor. Bu fiyat hareketi, ADA’yı tüm zamanların en yüksek seviyelerine iterek büyük bir yükseliş ivmesine dönüşebilir. FxStreet analistlerinden Akash Grimath’a göre, Cardano sistemindeki bazı faktörler ve kritik fraktal, önümüzdeki haftalarda ADA fiyatını 8 doların üzerine taşıyabilir.

 Kritik fraktal: Cardano daha önce yüzde 600’lük artış kaydetti

Çok beklenen Alonzo güncellemesi, 12 Eylül’de  başarıyla hayata geçti. Cardano bazen “Ethereum katili” olarak anılsa da, hiçbir zaman ETH ile rekabete girmesine izin verecek yeteneklere sahip değildi. Bununla birlikte, geliştiriciler artık Ethereum’a benzer bir DeFi ekosistemine dönüşebilecek dApp’ler, merkeziyetsiz borsalar (DEX) ve stablecoin’ler oluşturmaya başlayabilir. Analiste göre, teknik göstergelerden bağımsız olarak, bir varlığın temelleri güçlüyse, fiyat bir şekilde yükselecektir. ADA, katalizör görevi gören son güncellemesiyle, tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıyabilecek bir birikim fraktalını gösteriyor.

Cardano fiyatı, Kasım 2020’nin sonu ile Ocak 2021’in başı arasında yaklaşık 38 gün boyunca yatay yönde hareket etti ve ardından yüz 600’lük  boğa koşusu geldi. Bu artış, ADA’yı 0,10 dolardan 1,20 dolara taşıdı. Cardano fiyatı, Ağustos ortasından bu yana, yukarıda bahsedilene benzeyen başka bir konsolidasyon aşamasına girdi. Benzer bir yapı gelişmeye devam ederse ve ADA tıkanıklıktan kurtulursa, devasa ralli ADA fiyatını yeni ATH’lere yükseltebilir.

ADA 9.50 dolara ulaşabilir

Bununla birlikte, bu yükseliş, Cardano fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 doların üzerinde kesin bir kapanış gerçekleştirmesinden sonra meydana gelecek. ADA, yukarıda bahsedilen artışın dörtte birini gerçekleştitirse (yüzde 150’lik bir artış) fiyat, 6 dolar seviyesine çıkabilir. Yüzde  300’lük bir artış, Cardano fiyatını yüzde 261,8 Fibonacci seviyesi üzerinden 8,41dolara’a itecek ve fiyat 9,50 dolar’a çıkacak.


Son Alonzo güncellemesinden sonra Cardano fiyatına ilişkin iyimserlik mantıklı görünse de, fiyat hareketinde meydana gelecek bir U dönüşü her şeyi hızla tersine çevirebilir. Bitcoin fiyatı 7 Eylül ve 19 Mayıs’ta olduğu gibi şiddetli bir şekilde düşmeye başlarsa, tüm altcoin’ler de bu düşüşü takip edecek. ADA, 1.68 dolar seviyesindeki düşük aralığın altına düşerse, daha düşük bir dip kuracak ve yükseliş tezini geçersiz kılacak. Bu düşüşten kurtulmak makul olsa da, büyük bir sarsıntı yatırımcıları korkutup, yükselişi geciktirebilir. Bu durumda, ADA bir sonraki destek noktası olan 1,50 dolara ve hatta 20 Temmuz’daki gibi 1 dolara çakılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku