Goldman Sachs Yöneticisinden Çarpıcı Ripple-SEC Açıklaması: Bunlara Hazır Olun!

1.460

Goldman Sachs yöneticisi Andrew Lokenauth, Ripple (XRP)’ın SEC ile sorunlarını çözdükten sonra, hem benimsenme hem de ödeme sistemi olarak emsal teşkil edeceğine inanıyor. Lokenauth, Goldman Sachs, AIG bankası ve diğer önemli finans kurumlarında farklı pozisyonlarda çalıştı ve son yıllarda kripto para piyasası ile yakından ilgileniyor.

Ripple halka arz olacak ve ödeme sistemlerinde çığır açacak

Yönetici, Ripple’ın çevrimiçi ödemeleri yeniden tanımlayacağına ve SEC davası çözüme kavuştuğunda, şirketin halka arz olacağına inandığını belirtti. Lokenauth, Ripple sistemini temel faydalarının hız ve azaltılmış risk olduğunu ileri sürerken, pahalı ve yavaş olan SWIFT’in yerini alacağını iddia etti ve şunları ekledi:

 SWIFT, sınır ötesi para akışını kontrol eden 50 yıllık bir bankalararası ödeme sistemi. Fiat para biriminin bir ülkeden diğerine SWIFT yoluyla teslimatı yaklaşık 3 ila 5 gün sürüyor ve yüksek transfer ücretleri gerektirir. Ripple’da ise bir ülkeden diğerine parayı aktarmak için yaklaşık 5 saniyeye ihtiya. var.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Direnç Noktaları!
 

Yöneticiye göre, Ripple bankalar arası ödemeler için çok daha hızlı ve daha ucuz bir altyapı sağlayabilir. Ripple, finansal kurumlara ve şirketlere parayı dünya çapında hareket ettirmek için hızlı ve verimli bir mekanizma sağlayacak. RippleNet platformu, bankalar ve diğer finans kurumları için ülkeler arası para göndermek için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Lokenauth şunları ekledi:

Ripple ayrıca Japon finansal hizmetler devi SBI Holdings, İspanyol bankası Santander ve Andreessen Horowitz, Lightspeed ve Peter Thiel’in Kurucular da dahil olmak üzere üst düzey risk sermayesi şirketleri tarafından destekleniyor.

Şirket birçok ülkede sisteme hakim olacak

Uzmana göre, Ripple, kripto para dünyası ile fiat dünyası arasında yer aldığı için benzersiz bir konuma sahip ve mümkün olduğu kadar çok işlem üretmek için öncelikle ağın gücünü kullanmaya odaklanan bir köprü görevi görecek. 2 bin dolarlık tek bir ödemenin sahibine teslim edilmesinin günler sürdüğü ülkelerde Ripple sisteme hakim olacak.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Direnç Noktaları!
 

Lokenauth, Ripple’ın marka standartlarını belirlemesi ve işlevselliği sayesinde, bankacılık dünyasının yeni çağına hazırlık yaptığını belirtti. Bu benzersiz özelliği, Ripple’ın XRP tokeninin kripto para dünyasının ön saflarında yer almasını sağladı. Lokenauth, Ripple’ın SEC ile yasal sorunlarını çözmeyi başardığı anda, şirketin halka arz olacağına ve finansal alanda birçok devrim yaratacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopolitan.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku