Cardano Fiyat Keşif Modunda! Analist: 5 Dolar Geliyor

0 49

Cardano akıllı sözleşme platformunun yerel token’ı ADA, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan altcoin’lere katıldı. Mevcut “altcoin sezonu” ciddi getiri sağladı, ancak BTC’nin hakimiyetine kıyasla bastırılmış durumda. Veriler gösteriyor ki, ADA/USD 7 Mayıs’ta ilk kez 1.70 doların üzerine çıktı. Artan sayıda büyük hacimli altcoin’lerin kopyalamak istediği bir hareketle, Cardano (ADA) son birkaç gün içinde etkileyici bir şekilde yükselişe geçti ve satış duvarları ortadan kalktıkça 1,30 doların altından en yüksek seviyelere çıktı. Şimdi analistler, Bitcoin (BTC) dalgalanmaya devam ettikçe 5 dolarlık kısa vadeli hedeflere bakıyor ve zaten canlı olan altcoin sahnesini körüklemeye devam ediyorlar.

Trader: Cardano grafiği fena görünmüyor

Cardano’nun son fiyat hareketlerini yorumlayan popüler trader Scott Melker, haftanın başlarında yapılan piyasa incelemesinde, ADA hakkında şu ifadeleri kullandı:

Şu anda ADA’da sevmediğim şey: Eskiden çok fazla hacmi vardı ancak artık yok.

Scott Melker,  ADA/USD grafiğinin yine de “fena görünmediğini”, ancak paritenin şu anda kısa vadeli trader’lar yerine yatırımcılar için daha uygun olduğunu da sözlerine ekledi. BTC’ye karşı ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında kalıyor. ADA/BTC, Ocak 2018’de 0.000071 BTC’ye ulaştı ve şu anda 0.00003 BTC’de bulunuyor.

Mevcut boğa koşusunda ne var?

Cardano dışında altcoin fiyat hareketleri, teknik veya benimsenme açısından unutulmuş veya az bilinen coin’ler üzerindeki ani hareketlerle yönetilmeye devam ediyor. Önce Dogecoin (DOGE) ve ardından Ethereum Classic (ETC) öne çıktı. DOGE/USD Elon Musk’ın Saturday Night Live programından sonra yatışmaya başlamışken, Ethereum Classic (ETC) tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. Ünlü kripto para birimi figürleri, tüketicilerin dikkatini Bitcoin ve altcoin’ler arasındaki temel farklılıklara çekmek için ana platformlara bile taşındı. Analiz platformu Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, perşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte şöyle söyledi:

Dogecoin açısından bakıldığında, GameStop’tan çok da farklı olmadığı görülüyor. GameStop gerçek bir şirket olsa da bireysel yatırımcı kitlesiyle birlikte bir “meme” haline gelmişti.

Bitcoin’in genel kripto para piyasası sermaye değerindeki hakimiyeti gerilemeye devam ederken, bir yılın en düşük seviyesinin yüzde 45’in altına indiği görülüyor.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku