Cardano Ekosistemi Büyüyor! Fiyat Artıyor

141

Cardano(ADA) ağı şimdiden beş milyondan fazla NFT’nin basımına şahitlik etti. Pool.pm verilerine göre, Cardano blockchain ekosisteminde minting’lenen NFT’lerin toplam sayısının 54.831 olduğu belirtilirken,  5.019.030 ADA olduğu bildiriliyor.

Hoskinson: İlginç projeler ve benzersiz içerikler

Cardano blockchain’inde, özel token’lar (veya NFT’ler) yerel olarak oluşturabilir, bunlarla etkileşime girebilir ve sistemden kaldırılabilir. “Yerel”, kullanıcıların akıllı sözleşmeleri kullanmak zorunda kalmadan ve bu özel token ve NFT’lerle etkileşime girebilecekleri belirtiliyor. 2020 yılında Cardano kurucusu Charles Hoskinson: ”Yüzlerce kripto para birimi, binlerce dApp, tonlarca ilginç proje ve çok sayıda benzersiz ürün ve fayda” olacağı için Cardano ekosisteminin büyümeye tanık olacağını tahmin etmişti.

Hoskinson, tahminin gerçekleşmediğini savunan bir eleştirmene yanıt verirken Cardano’da basılan milyonlarca token olduğuna dikkat çekerek 2020 yılında bulunduğu tahminini tekrar gözden geçirdiğini belirtiyor. Messari’den gelen son verilere göre, Cardano’nun son 24 saatlik en yüksek işlem hacmini kaydettiği belirtiliyor. Düzeltilmiş işlem hacmi, yalnızca en önemli işlemleri izole etmenin iyi bir yolu olmaya devam ediyor.

Cardano kurucusu eleştirmene yanıt verdi

Cardano’nun, 24 saatlik 9,15 milyar dolarlık hacimle düzeltilmiş işlem hacimleri ile Bitcoin(BTC) ve Litecoin(LTC) gibi önde gelen kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiği belirtiliyor. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kısa süre önce Cardano’dan ” Ghostchain” olarak bahseden bir eleştirmene yanıt verirken şu bilgileri paylaşıyor:

Cardano(ADA) fiyatı, toparlanmadan önce 27 Mayıs tarihinde 0,44 dolar seviyesini test etti. 27 Mayıs döneminde ADA, yaklaşık yüzde 12 artışla 0,516 dolar seviyelerinden işlem görüyordu ve böylece art arda üçüncü kez yükseliş hareketliliğini işaretlemek için hazırlanıyordu. Son fiyat artışı, bu ayın en düşük fiyatı olan yaklaşık 0,39 dolar seviyesinden yüzde 33’ten fazla bir artışı temsil ediyor.

Cardano Ekosistemi Büyüyor! Fiyat Artıyor

Hafta sonu boyunca IOHK, ağ ile ilgili en son istatistikleri paylaşmaya devam etti. Şu anda, Cardano üzerinde daha önce 943 olan proje sayısının, 986’ya çıktığı belirtiliyor. Cardano’da yakın zamanda toplam 88 proje başlatılırken, NFT projelerinin sayısının 5.727’ye yükseldiği bildiriliyor. Github, bu hafta toplam 3.028 bağlantıya ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku